• Rok szkolny 2020/2021

• WIELKANOCNE TRADYCJE

Tym razem Świeticzaki poznali tradycje wielkanocne naszych kurpiowskich przodków. Zaznajomili się ze zwyczajami przygotowań do świąt wielkanocnych na Kurpiach Zielonych. Z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali wycinanki i pisanki kurpiowskie, a także tworzyli wielkanocne kompozycje.

A.S.wink

WALENTYNKI

14 lutego każdego roku obchodzimy Dzień Walentynek. W tym dniu obdarowujemy swoich bliskich i ważne dla nas osoby upomnikami na znak sympatii i szacunku do drugiej osoby. Świetliczaki wykonali kartki walentynkowe, którymi obdarują rodziców, rodzeństwo czy kolegów i koleżanki.

A. S.wink

Dzień Babci i Dziadka

Po powrocie do szkoły, znowu możemy się spotkać i wspólnie podejmować wyzwania edukacyjne. Datę 21 i 22 stycznia każdy zna i wie co ona oznacza. Z tej okazji świetlicowi uczniowie wypowiadali się o swoich dziadkach, odpowiadali na pytania co by było gdyby babci i dziadka nie było... Następnie wykonali przepiękne laurki, którymi obdarują swoich dziadków w domach.

Jesienna aura

Niestety 26 października wszystkie szkoły przeszły w tryb zdalnego nauczania. Jest to dla nas ciężki czas. Jednak próbujemy sobie z tą sytuacją radzić i wychodzi nam to całkiem dobrze smiley. Kontaktujemy się z uczniami świetlicy, wymieniamy się informacjami o samopoczuciu, spędzaniu wolnego czasu oraz podejmujemy się wspólnych zabaw edukacyjnych poprzez platformę teams.microsoft. Jednym z zadań jakie świetliczaki mieli wykonać podczas zdalnej nauki była fotografia jesiennego widoku zza okna. Podstały piękne dzieła, którymi można cieszyc oko. Poniżej znajduje się galeria przepięknych ujęć jesieni.

Niepodległa!!!

Świetliczaki świętują i pamiętają, że Polska odzyskała 11 listopada 1918 r. niepodległość. To już 102 lata od kiedy jesteśmy wolni. Uczestnicy świetlicy przypomnieli sobie symbole narodowe Polski oraz przygotowali formę plastyczną z wyciętych białych i czerwonych liści.

A jesienią...

A jesienią w naszej świetlicy jest barwnie i przytulnie. Zbliża się do nas wielkimi krokami jesień, dlatego wystrój pomieszczenia zmienił się odpowiednio do pory roku. Uczniowie w tym czasie słuchali piosenek o jesieni, śpiewali je, a także tworzyli prace o tematyce jesiennej.

Dodatko przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa  w drodze do szkoly i ze szkoły oraz zasady poruszania się po niej. Wykorzystaliśmy do tego własnoręcznie wykonane rekwizyty i za pomocą dramy omówiliśmy najważniejsze zasady ruchu drogowego. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

A.S.wink

BEZPIECZNA ŚWIETLICA

Mimo powrotu do szkoły, wirus covid - 19 nie opuścił naszego kraju. Dlatego w szczególny sposób musimy dbać o higienę podczas pobytu w świetlicy. Wspólnie z uczniami omówiliśmy zasady bezpieczenej nauki i zabawy. Dla utrwalenia norm, świtliczaki stworzyli własną interpetację graficzną poszczególnych wymagań.

A.S. wink

Rok Szkolny 2020/2021

Witamy wszystkich w Nowym Roku Szkolnym 2020/2021. Cieszymy się, że możemy się w końcu razem spotkać i podjąć wspólnej nauki oraz zabaw na zajęciach świetlicowych.