Aktualności

          • Święto Patrona Szkoły w Zbójnej i nasi mali zwycięzcy!

          •  

            29 maja w Szkole Podstawowej Im. Marii Konopnickiej w Zbójnej odbyła się uroczystość Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji rozstrzygnięto i wręczono nagrody z gminnych konkursów: recytatorskiego, plastycznego i czytelniczego. W konkursach brali udział nasi uczniowie. I miejsce w konkursie plastycznym w kategorii 5-6 latków zdobyła Amelia Kałyszewska. @Amelka zdobyła również III miejsce w konkursie recytatorskim. I miejsce w konkursie plastycznym w kategorii klas I-III zdobył Igor Kowalczyk. III miejsce zdobył Wojciech Gawrych. Igor zdobył tez III miejsce w konkursie czytelniczym oraz wyróżnienie w konkursie recytatorskim. Wiadomo, ze nauka i wiedza się opłaca. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w konkursach. Amelka, Igor i Wojtek otrzymali dyplomy i cudowne nagrody a pozostali uczniowie nagrody za udział w konkursach.

          • Ogólnopolskim Festiwalu Ekologii

          • Uczniowie klas I-III w kwietniu wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Ekologii Online. Podczas zajęć nabywali wiedzę, jak dbać o środowisko. Zwieńczeniem warsztatów był konkurs, w którym dzieci z zaangażowaniem wzięły udział. Uważność podczas zajęć przyniosła efekty, udało się zdobyć miłe nagrody.

          • „Śpiewamy i recytujemy dla Niepodległej”

          • Z dumą informujemy, że nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie w Szkole Podstawowej w Miastkowie - „Śpiewamy i recytujemy dla Niepodległej”.

            Szkołę reprezentowali:

            Amelia Chrostek,

            Lena Kowalczyk

            Julian Gawrych.

            Ogromny sukces odniosła Amelia Chrostek, zdobywając I miejsce i zachwycając jury swoim występem! Lena Kowalczyk oraz Julian Gawrych również pięknie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, otrzymując dyplomy za udział.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, talentu i godnego reprezentowania naszej szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

          • Powiatowy Międzyszkolny Turniej Czytelniczy pt. „NARNIA – więcej niż baśń”

          • Z dumą informujemy, że troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Międzyszkolnym Turnieju Czytelniczym pt. „NARNIA – więcej niż baśń” w Łomży.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Amelia Kowalczyk z klasy VIII,

            Julian Gawrych z klasy VIII,

            Aleksandra Gawrych z klasy V.

            Dla naszych uczniów był to pierwszy udział w tego typu konkursie, dlatego tym bardziej cieszy ich osiągnięty wynik. Drużyna zdobyła 18,5 punktu na 26 możliwych, co jest bardzo dobrym rezultatem i ogromnym sukcesem.

            Turniej był doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy o niezwykłym świecie Narnii, rozwijania pasji czytelniczych oraz zdobywania nowych doświadczeń. Jesteśmy dumni z zaangażowania, odwagi i pięknej postawy naszych uczniów.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

          • Z Kopciuszkiem w CEN Bibliotece Pedagogicznej w Łomży!

          • Nasi uczniowie mieli okazję wystąpić w Bibliotece CEN w Łomży podczas tegorocznej Nocy Muzeów, prezentując wyjątkowe przedstawienie „Kopciuszek”. Wydarzenie dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń, radości i uśmiechu. Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, zachwycając publiczność talentem, kreatywnością i piękną grą aktorską. Panowała miła atmosfera, a występ został nagrodzony gromkimi brawami. To było wartościowe i niezapomniane spotkanie ze sztuką oraz świetna okazja do rozwijania pasji i pewności siebie naszych uczniów.

          • Podaruj zwierzętom radość!


          • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle wartościowej i pełnej emocji wycieczce edukacyjnej. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w schronisku dla bezdomnych psów Canis , gdzie uczniowie mieli okazję nie tylko poznać codzienność zwierząt oczekujących na nowe domy, ale przede wszystkim okazać im wiele serca i ciepła . Największą radość sprawiły wszystkim wspólne spacery z psami , podczas których nie brakowało uśmiechu, wzruszeń i pięknych chwil . Uczniowie przekazali również karmę oraz dary zebrane wcześniej podczas szkolnej zbiórki . Wizyta w schronisku oraz rozmowy z dziećmi były wyjątkową lekcją empatii, odpowiedzialności i wrażliwości na potrzeby zwierząt .

            Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie zwiedzali muzeum z przewodnikiem , poznając trudną i poruszającą historię II wojny światowej oraz losy Żołnierzy Wyklętych . Opowieści przewodnika wzbudziły duże zainteresowanie i skłoniły młodzież do refleksji nad historią naszego kraju . Dużą atrakcją okazała się także strzelnica cyfrowa , gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i przeżyć ciekawą lekcję historii w nowoczesnej formie.

            Po pełnym wrażeń zwiedzaniu przyszedł czas na wspólny posiłek w pizzerii, który był doskonałą okazją do rozmów, integracji i odpoczynku . Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili tężnię w Rzekuniu , gdzie mogli zrelaksować się, odpocząć na świeżym powietrzu i wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze .

            Zdecydowanie była to wartościowa wycieczka, przepełniona dobrą energią, nauką oraz wspólnie spędzonymi chwilami, które na długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu .

          • Centrum Nauki Kopernik

          • Centrum Nauki Kopernik

            5 maja uczniowie wyruszyli na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium w Warszawie, która przeniosła ich w fascynujący świat nauki. W CNK uczestnicy mogli samodzielnie przeprowadzać różnorodne eksperymenty, dotykać eksponaty i uczyć się poprzez zabawę. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z robotem, z którym można porozmawiać. Nie mniej ciekawy okazał się film w Planetarium o planetach i kosmosie. Na deser razem z panią przewodnik uczniowie zwiedzili magiczne i niezwykle ogrody - Łazienki Królewskie. Już czekamy na kolejna wycieczkę.

    • Galeria zdjęć

      • brak danych