• Wszystko o internecie - poradniki dla rodziców

• Ta strona zawiera informacje dotyczące internetu i związanych z nim zagrożeniami.

Strony przydatne dla rodziców:

Szkodliwe treści w Internecie. Nie akceptuję. Reaguję! - poradnik dla rodziców

(Jako rodzice stajemy dziś przed nowymi wyzwaniami i sytuacjami, przed którymi musimy chronić nasze dzieci. Nie sposób omówić wszystkich z nich, jednak w naszym poradniku przedstawiamy wybrane niebezpieczne zjawiska oraz ich wpływ na dzieci. Zachęcamy do tej niezwykle ważnej lektury.)

Cyberprzemoc włącz blokadę na nękanie - poradnik dla rodziców

(Publikacja adresowana jest do rodziców. Porusza problem cyberprzemocy – opis i skala zjawiska, aspekty prawne, konsekwencje oraz praktyczne porady. Publikacja jest częścią kampanii #NieZagubDzieckawSieci realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.)

FOMO i nadużywanie nowych technologii

(Poradnik porusza problem FOMO – lęku przed odłączeniem się od sieci oraz kwestię nadużywania smartfonów, internetu, mediów społecznościowych i gier wśród dzieci i młodzieży. Zawiera również praktyczne wskazówki i porady, jak ustalić z dzieckiem rozsądne zasady korzystania z sieci i pomóc mu zrównoważyć aktywności online i offline. Publikacja jest częścią kampanii #NieZagubDzieckawSieci realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.)

Dzieci w świecie gier komputerowych - poradnik

(W gry komputerowe i gry wideo grają obecnie miliony ludzi na świecie. Są one dostępne na płytach CD/DVD, na stronach internetowych, konsolach czy w telefonach komórkowych i smartfonach. Ogromna grupa graczy to dzieci i młodzież, dla których gry są powszechną formą spędzania wolnego czasu. Grać zaczynają dzieci coraz młodsze, nierzadko już w wieku przedszkolnym. Poradnik dokładnie zapozna rodziców ze światem gier – z ich typami, korzyściami z grania oraz niebezpieczeństwami, na jakie są narażone dzieci w przestrzeni wirtualnej. Podpowie też, jak właściwie dobierać gry i jak sprawić, że korzystanie z nowych technologii będzie bezpieczne dla najmłodszych użytkowników komputera i internetu.)

Bezpieczeństwo Dzieci Online

(ompendium dla rodziców i profesjonalistów dotyczące najbardziej aktualnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci online. Publikacja powstała w ramach projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską “Safer Internet”. Partnerzy publikacji: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Orange)