Lato, lato, lato czeka...
23 czerwca 2017 roku nastąpiło zakończenie roku szkolnego 2016/2017.W tym dniu o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta msza święta w kościele parafialnym MBR, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Po mszy, wszyscy udali się do szkoły gdzie kontynuowane były oficjalne uroczystości. O godzinie 10.00 zadzwonił dzwonek, wołający wszystkich na salę gimnastyczna. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn. Następnie Pan dyrektor Dariusz Koziej podsumował miniony rok, wręczył świadectwa i nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, po czym pożyczył miłych, bezpiecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Charubin, która podziękowała za współpracę oraz pożyczyła dalszych sukcesów w procesie dydaktyczno- wychowawczym naszej szkoły. Po części oficjalnej nastąpiło wyprowadzenie sztandaru, po czym nastąpiła część
WYCIECZKA DO WARSZAWY
Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi – w myśl tych słów uczniowie klas I-VI wraz z wychowawczyniami wyruszyli 6 czerwca 2017 roku na wycieczkę do stolicy Polski Warszawy by wzbogacić się o nowe doświadczenia, wiedzę, wrażenia, wspomnienia… Podczas swojej podróży uczniowie mieli okazję zobaczyć Stadion Narodowy PGE w Warszawie. Każdy miał szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski.
Warsztaty czytelnicze
W dniach 1 i 2 czerwca 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kuziach miała zaszczyt gościć Panią Joannę Piekarską, kierownika oddziału zasobu wymiennego Biblioteki Narodowej w Warszawie. Pani Joanna jest absolwentką Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego, ponad to prowadzi szereg badań dotyczących biblioterapii oraz warsztatów czytelniczych. W zakresie jej zainteresowań znajduje się bajka „Czerwony Kapturek”.
ŚWIĘTO RODZINY
W czwartek 1 czerwca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuziach oraz ich rodzice uczestniczyli w imprezie z okazji „Święta Rodziny”. Jej celem była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim wzmacnianie więzi rodzinnych i integracja środowiska lokalnego. W trakcie spotkania oprócz głównej części artystycznej w wykonaniu uczniów klas I-III nie zabrakło konkursów, występów, pokazu slajdów i nagranego filmiku, w którym aktorami byli sami uczniowie.
KONKURSY … OJCZYZNA POLSZCZYZNA
26 maja 2017 r. odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było wyłonienie wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej „Mistrza Ortografii” oraz pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. Uczniowie klas I-III zmierzyli się z trudnościami ortografii. Skrzyżowali długopisy aby walczyć o tytuł Mistrza Ortografii w klasach.
KONKURSY … SUPERMATEMATYK
26 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs supermatematyk. Konkurs pomyślany został jako matematyczna zabawa „1 z 10”. Każdy uczeń otrzymał na start 3 punkty, następnie losował pytanie. Błędna odpowiedź lub jej brak spowodowała utratę jednego punktu. Uczniowie, którzy zachowali punkty przeszli do drugiego etapu konkursu. Teraz uczniowie odpowiadając na wylosowane pytania zdobywali punkty. Kto zgromadził największą liczbę punktów został SUPERMATEMATYKIEM.
Plastic Robots- nasi nowi przyjaciele
„Plastic Robots- czyli nasi nowi przyjaciele”
Podczas zajęć języka angielskiego w klasie drugiej rozmawialiśmy o „recyklingu” czyli powtórnym wykorzystaniu różnych materiałów. Wyraz „recykling” pochodzi od wyrazu „recycling” i oznacza „odzyskiwanie lub powtórne przetworzenie”. Jest to jeden ze sposobów ochrony środowiska naturalnego. Dzieci z drugiej klasy postanowiły powtórnie wykorzystać różne niepotrzebne „śmieci” podczas zajęć i stworzyły przesympatyczne roboty. Roboty zostały wykonane ze starych butelek, nakrętek plastikowych i starych reklamówek jednorazowego użytku. Uczniowie okazali się wielkimi projektantami z dużą wyobraźnią. Dziewczynki Maja Kaczyńska i Kornelia Gramadzka zaprojektowały swojemu robotowi torebkę składającą się z pudełka od butów oraz woreczka jednorazowego. Zabawy było mnóstwo. Dzieci przypomniały sobie zasady segregowania śmieci i różnych odpadów. Pozn
W poszukiwaniu Kopciuszka
„A Cinderella Story czyli w poszukiwaniu Kopciuszka”
Każdy z nas zna historię bajki o Kopciuszku ale, to że, bajka może być prawdą to nie zawsze się zdarza. W naszej małej szkole, która mieści się na skraju powiatu łomżyńskiego u przedszkolaków z grupy Jeżyków i Wesołych Skrzatów zdarzyła się niesamowita przygoda. Podczas zajęć języka angielskiego nasza tytułowa bohaterka czyli Kopciuszek zgubiła swój piękny szklany pantofelek. Co to było za zdziwienie? Każde dziecko zastanawiało się czyj to bucik. Razem z panią i dziećmi ustalono że, należy znaleźć właścicielkę owego pantofelka. Dzieci wyruszyły na poszukiwania. W rolę księcia wcielił się sześcioletni Bartek Ksepka. Tradycyjnie zaczęliśmy poszukiwania w naszej grupie. Okazało się że, może to będzie nasza koleżanka ale, niestety. Poprosiliśmy więc panią Agnieszkę Skorupską i oto pierwszy zaginiony Kopciuszek. My jednak postanowil
Wycieczka do Mazurolandii
Dnia 12.05.2017 uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Mazurolandii.
Mazurolandia to park atrakcji, położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna, który łączy zabawę z poznawaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw oraz moc innych, największych atrakcji na Mazurach. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne zdjęcia Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej. Na terenie parku, zobaczyliśmy również oranżerię i ogród warzywny Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Zwiedziliśmy Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemi
Szkolne Koło Wolontariatu "PROMYK"
Dziesięciolecie Szkolnego Koła Wolontariatu "Promyk" w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kuziach
Jednym z pierwszych ludzi, którzy pojmowali wolontariat we współczesnym znaczeniu był szwajcarski pacyfista Pierre Ceresole. W 1920 r. zorganizował on pierwszy obóz – Service Civil Volontaire – będący reakcją na wydarzenia i następstwa I wojny światowej. Jak widzimy idea wolontariatu towarzyszy nam już bardzo długo.
Innowacji ciąg dalszy :)
Kolejnym punktem działalności innowacyjnej było zapoznanie z ludowymi legendami. Uczniowie uczestniczący w zajęciach poznali kurpiowskie przypowieści na podstawie pozycji książkowej „Legendy i podania Kurpiów”. Następnie wybrali jedno podanie pt. „Jezioro Krusko”. Każdy otrzymał fragment opowieści, a następnie nauczył się pięknie czytać. W dalszej kolejności pani Agnieszka nagrała na nośnik audio pięknie odczytaną przez uczniów legendę. Czytanie do mikrofonu wywołało niewielką tremę, jednak wszystkim udało pokonać się stres i pięknie przedstawić legendę. W wyniku czego powstał audiobook wykonany przez uczestników innowacji pt. „Jezioro Krusko”. Gotowymi nagraniami wymienimy się z uczniami z Lidzbarka Warmińskiego.
Kochamy naszą Planetę!!!
Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi.
Tego dnia na świecie organizowane są manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem akcji jest ukazanie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.
„Dbaj o fejs” – czyli nie daj się wciągnąć w sieć. Bezpieczny Internet
Fejsmen daje radę: Dbaj o fejs! Superbohater niesie pomoc wszystkim tym, którym grozi utrata twarzy w necie.
Film „Dbaj o fejs” to kampania społeczna kierowana do młodych użytkowników serwisów społecznościowych. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem prywatności w sieci. Stylizowany na superbohatera Fejsmen dysponuje nadnaturalnymi umiejętnościami - jest w stanie przewidzieć konsekwencje nieostrożnych zachowań młodych internautów. Pomimo tego, przy każdej próbie pomocy ponosi widowiskową klęskę. Zawsze jednak daje radę – Dbaj o fejs: kiedy publikujesz, kiedy komentujesz, kiedy wrzucasz zdjęcia…
Katyń- 1940
11 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, upamiętniający 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie klasy V pod kierunkiem pani Anny Prusinowskiej oraz pani Gabrieli Prusińskiej przygotowali montaż słowno- muzyczny, który w jasny i przystępny sposób nakreślił wszystkim uczestnikom akademii, tragiczne w skutkach wydarzenia z roku 1940. Mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zachowując przy tym powagę i skupienie, aby w ten sposób uczcić ofiary poległe w Katyniu.
Światowy Dzień Zdrowia
Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Nasza szkoła również świętowała 7 kwietnia Dzień Zdrowia. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pań Teresy Piaścik oraz Agnieszki Skorupskiej przygotowali apel. Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia była „DEPRESJA”. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem prezentacji multimedialnej skierowanej do rodziców, uczniów oraz nauczycieli z informacjami na temat objawów, przyczyn, sposobów pomocy dzieciom cierpiącym z powodu depresji. Następnie klasa IV wystawiła humorystyczną sztukę o Marlence, która niedbała o zdrowie. Żartobliwy sposób przedstawienia postępowania Marlenki, niewątpliwie pomógł nawet najmłodszym uczestnikom apelu zapamiętać jak dbać o swoje zdrowie.
Pisanki, pisanki jajka kolorowe…
11 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy IV, wraz z panią Agnieszką Skorupską oraz Gabrielą Prusińską po raz kolejny odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki dla Seniorów w Popiołkach, prowadzonego przez panią Joannę Łempicką. Celem naszej wizyty było wspólne tworzenie pisanek wielkanocnych. Uczniowie wydrapywali, malowali oraz wyklejali kolorowymi elementami wcześniej ugotowane i zabarwione jajka przy piosenkach o tematyce wiosennej. Do pracy zostali włączeni również mieszkańcy domu, którzy dzielnie pomagali w ozdabianiu. Mieliśmy również przyjemność wysłuchać solowego występu pani Wandzi, która zaprezentowała kilka utworów, śpiewanych w czasach jej młodości.
Spotkanie Wielkanocne
6 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy V wraz z panią Agatą Kamińską, Gabrielą Prusińską oraz Jolantą Bałdygą odwiedzili mieszkańców Domu Opieki dla Seniorów w Popiołkach, aby w miłej atmosferze spędzić czas przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Uczniowie śpiewali piosenki religijne oraz świąteczne, które w szczególny sposób upamiętniają tajemnicę zmartwychwstania Pana Jezusa i wprowadzają w nastrój zadumy, ale też radości. Oprócz tego, pensjonariusze opowiedzieli, jakie w czasach ich młodości obowiązywały tradycje związane z tworzeniem palm, oraz jak obchodzono najstarsze i najważniejsze Święta w Polsce. Zwieńczeniem tego spotkania, było wręczenie wszystkim mieszkańcom Domu palemki wielkanocnej, wykonanej przez uczniów naszej szkoły.
Wizyta cyrku w szkole
29 marca 2017 roku do naszej szkoły przybył cyrk „SZOK”. Uczniowie mogli przyglądać się cyrkowym popisom Klauna, ale też tresowanym psom czy gołębiom. Najwięcej emocji i zachwytu wzbudził jednak długi wąż boa, którego mieli okazję dotknąć nasi uczniowie. Nawet Pan Dyrektor wykazał się odwagą i postanowił zaprzyjaźnić się z gadem. Spotkanie z cyrkowymi gośćmi przebiegło w bardzo wesołej i pełnej emocji atmosferze. Mamy nadzieję na więcej takich spotkań.
I Dzień Wiosny
Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty…
21 marca 2017r. nadeszła wyczekiwana z niecierpliwością przez wszystkich WIOSNA. Tego dnia odbył się konkurs literacko – plastyczny zorganizowany przez nauczycielki plastyki panią Agnieszkę Skorupską i języka polskiego panią Annę Prusinowską pod nazwą „Być jak bohater książkowy”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonać strój wybranej postaci z przeczytanej książki. Następnie zaprezentować się na specjalnie przygotowanym „wybiegu modowym” oraz ustnie zareklamować przedstawionego bohatera. Wszystkie postacie były nagradzane przez dzieci gromkimi brawami podczas prezentacji. Natomiast komisja konkursowa bacznie przyglądała się prezencji poszczególnych uczestników konkursu. Po zakończonym „pokazie mody” wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się nad pobliski staw, by tam pożegnać się z zimą. Pomogła nam w tym kukła Marzanny, przygotowana przez sam
8 marca- Dzień Kobiet
„ Dzień Kobiet” – coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku w USA.
Dnia 09.03.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kuziach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Z tej okazji uczniowie podkreślili istotną rolę kobiet w historii naszego kraju oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom. W naszej szkole w przedstawieniu wystąpiła cała piąta klasa pod bacznym okiem Pana Wojciecha Zwierciadłowskiego, Pani Jolanty Bałdyga oraz Pani Gabrieli Prusińskiej i Pani Agnieszki Skorupskiej. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, były życzenia, piosenki, kwiaty, a publiczność była zadowolona z bohaterów. Realizacja akademii została nagrodzona gromkimi brawami.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychDzień Bezpiecznego Internetu
Laboratoria przyszłości
Więcej informacji na temat inicjatywy edukacyjnej w zakładce Aktualności.