• Dzień Języków w naszej szkole – 26.09.2023

• 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji – 26 września 2023 roku w naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. W tym dniu uczniowie klasy VIII przygotowali apel poświęcony różnym językom na naszym kontynencie. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.

Realizacja szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przyczyniła się do:

• rozszerzania wiedzy uczniów o krajach Europy,
            • wyrabiania postawy szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego i społecznego innych krajów
            • budowania motywacji uczniów do uczenia się języków obcych.

J. Bałdyga

• Wycieczka Rowerowa Kuzie – Rezerwat Przyrody, Torfowisko Serafin

• Wycieczka rowerowa była zorganizowana przez panią Jolantę Bałdygę wraz panią Anną Jankowską i panem Wojciechem Zwierciadłowskim. Głównym jej celem było poznanie okolicznych miejscowości oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu.  Trasa wycieczki liczyła około 15 km w jedną stronę i wiodła przez okoliczne lasy. W wycieczce  uczestniczyły trzy klasy V, VI, VII czyli łącznie 26 osób wraz z opiekunami. Uzbrojeni w aparaty fotograficzne, wyposażeni przez rodziców w prowiant ruszyliśmy spod szkoły o godz. 9:00. Gdy dotarliśmy do rezerwatu zobaczyliśmy pięknie roztaczający się przed naszymi oczyma zalew oraz jego faunę i florę. Potem odbył się grill, krótki odpoczynek i powrót do szkoły. Zmęczeni lecz zadowoleni, do szkoły wróciliśmy na godzinę 13:45. Brawo My.

Jolanta Bałdyga

• Holiday Memories – Wakacyjne Wspomnienia

• Wakacje to wspaniały czas dla każdego ucznia, ale uczniowie naszej szkoły nawet wtedy nie próżnują. Podjeli się wykonania zadania postawionego im przez panią z języka angielskiego. Celem pracy było stworzenie pamiętnika w języku angielskim. Wszyscy stanęli na wysokości zadania prześcigając się w pomysłach w tworzeniu swoich wspomnień zawartych w pamiętnikach. Przyniesione przez uczniów pamiętniki okazały się niezwykłe.

Oto lista uczniów którzy wykonali zadanie

• Amelia Kowalczyk – klasa VI
            • Julia Wesołowska klasa – klasa VI
            • Maciek Zaiska – klasa VI
            • Justyna Bacławska – klasa VIII
            • Wiktoria Boroń – klasa VIII
            • Emilia Gawrych – klasa VIII
            • Weronika Wesołowska – klasa VIII

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi z języka angielskiego.

Jolanta Bałdyga

• Akcja „Sprzątanie Świata” i „Szkolne Kartoflisko”, czyli 2w1

•

W dniu 15 września 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kuziach odbyło się „Sprzątanie Świata” oraz „Szkolne Kartoflisko” czyli „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Najpierw o godzinie 9.00 ruszyliśmy ze swoimi wychowawcami i innymi nauczycielami posprzątać wyznaczoną wcześniej trasę. Uzbrojeni w worki i gumowe rękawiczki pozbieraliśmy mnóstwo śmieci. O godzinie 11.00 czekała na nas pyszna kiełbaska z grilla, ziemniaki z ogniska i smaczna cebulowa woda. Spałaszowaliśmy wszystko ze smakiem. Potem na spalenie kalorii gry, zabawy sportowo-ziemniaczane, śmiechu nie było końca. Ten dzień spędziliśmy super. Możemy go nazwać przyjemne z pożytecznym.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w ten dzień nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom państwu Justynie i Michałowi Gawrychom oraz panu Danielowi Kowalczyk

• Głosujemy

• W dniu 12.09.2023 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili uczniowe klas IV-VIII.

W trakcie wyborów wyłoniono skład Samorządu Uczniowskiego:

• Przewodniczący: Emilia Gawrych
            • Wiceprzewodnicząca: Weronika Wesołowska
            • Sekretarz: Justyna Bacławska
            • Skarbnik: Julia Olbryś
            • Kronikarz: Wiktoria Boroń
            • Członkowie Samorządu Uczniowskiego: Albert Dąbkowski, Maciej Lubak, Mateusz Zera, Julia Wesołowska, Dawid Serowik

Wszystkim członkom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

• Bezpieczeństwo to podstawa!

• W piątek uczniowie klas I-III poznali zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i jej okolicy. Poznaliśmy dwa rodzaje chodników - dla pieszych i rowerzystów, przećwiczyliśmy przechodzenie przez pasy i zobaczyliśmy, które wejście do szkoły jest dla pieszych, a które dla samochodów. Na koniec lekcji poznaliśmy zasady bezpieczeństwa na placu zabaw, aby przez chwile skorzystać z zabawy na świeżym powietrzu.