• „Nauczycielom” – Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława II Augusta powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty.

Uroczysta akademia z okazji 250-lecie powstania KEN odbyła się w naszej szkole 13 października 2023 roku. Klasa VI przygotowała  montaż słowno- muzyczny  pt. „Nauczycielom”. Nasi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie akademii głos zabrał Pan dyrektor Dariusz Koziej, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

W ten wyjątkowy dzień odwiedzili nas goście: Pani Wójt gminy Zbójna - Elżbieta Parzych, Pani Skarbnik - Izabela Popielarczyk oraz Pan Sekretarz - Tomasz Chojnowski, którzy również dołączyli się do życzeń przekazując wyróżnionym nauczycielom nagrody. Cała akademia wszystkim się podobała.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty składamy prosto z serca najlepsze życzenia.

Uczniowie SP Kuzie

• Kuchnia Kurpiowska

• W ubiegłym tygodniu klasy I-III zagłębiły się w tradycyjną kuchnie kurpiowska. Wraz z nauczycielkami przygotowali drożdżową babkę kurpiowską. Zajęcia kulinarne zawsze cieszą się wśród uczniów zainteresowaniem, ponieważ na koniec dnia lekcyjnego można  zasmakować własnych wytworów. Babka drożdżowa z mleczkiem smakowała nam wyśmienicie, a wspólna praca dała wiele radości i naukę współpracy. Tydzień wcześniej klasa III uczyła się tłoczenia oleju w uproszczony sposób. Do wydobycia oleju został użyty wałek kurpiowski. Każdy uczeń dołożył wiele starań i siły aby z pestek wycisnąć olej. Teraz już wiemy skąd bierze się olej :)