• „Kto Ty jesteś? Polak mały ”


        •  Wyjazd do Domu Seniora w Popiołkach

          z teatrzykiem szkolnym

          pt. "Prawa Dziecka"

                     22 listopada 2019 r. nasza szkoła przygotowała niespodzinkę dla mieszkańców Domu Seniora w Popiołkach. Celem wyjazdu było zaprezentowanie spektaklu pt. "Prawa Dziecka" przygotowanego na podstawie praw spisanych i opubliowanych przez wielkiego pedagoga, lekarza i obrońcę dzieci- Janusza Korczaka.Ten znamienity człowiek całe swoje życie poświęcił najmłodszym. W czasie kiedy panowała II Wojna Światowa, a w kraju panowała ogromna bieda i ubóstwo, prawo do życia mieli nieliczni. Niezależnie od statusu i pochodzenia oraz wieku ludzie byli poniżani i uśmiercani. Pomimo tak trudnej sytuacji, Janusz Korczak przeciwstawił sie oprawcom, za co przypłacił życiem. Mając na względzie życie i działalność Korczaka nasza szkoła została nazwana jego imieniem. Tegoroczne obchody odbyły sie pod hasłem: "Janusz Korczak wychowawca, pedagog, rzeźbiarz dziecięcej duszy". Uczniowie, którzy zaprezentowali swoje umiejetności aktorskie, przedstawili spektalk na podstawie znanych i lubianych baśni tj. "Kopciuszek", "Księżniczka na ziarnku grochu" i "Czerwony Kapturek". Widzowie mogli mentalnie wrócić do czsów dzieciństwa i przypomniec sobie przedsawione prawa.

          Dziękujemy pani Gabrieli Prusińskiej i Agacie Kamińskiej, które przygotowały teatrzyk, pani Ani Jankowskiej za pomoc oraz wszystkim uczniom, a także mieszkańcom domu za miłe i ciepłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że odbiór spektaklu był pozytywny i dostarczył wiele pozytywnych emocji.

          Gabriela Prusińska

              


          Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów kl. 0-III zorganizowany w ramach 100 rocznicy odzyskania niepodległości 

          „Barwy Naszej Ojczyzny”

          1. W konkursie plastycznym „Barwy Naszej Ojczyzny” wzięło udział 35 uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas I-III.
          2. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

          - oddziały przedszkolne

          - klasy I-III

          Kategoria wiekowa –oddziały przedszkolne

          1 miejsce -  Kaczyński Alan

          2 miejsce – Giers Izabela

          3  miejsce – Gawrych Ola

          Wyróżnienie – Gawrych Zofia

          Kategoria wiekowa I - III

          1 miejsce – Wesołowska Weronika

          2 miejsce – Zaiska Maciej

          3 miejsce – Charubin Bartosz

          Wyróżnienie – Gabriela Jabłońska kl. II

          Skład Komisji Konkursowej:

          • Elwira Kamińska- pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łomży
          • Małgorzata Wasilewska - pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łomży
          • Agata Kamińska – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kuziach

           

          Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane  na szkolnym korytarzu. W dniu 14 listopada 2018 r. nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu.

          Organizatorzy konkursu:

           wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I-III.



          SPOTKANIA Z KULTURĄ KURPIOWSKĄ (23.11.2018) - w związku z obchodami
          100-lecia Niepodległości Polski

          Jak powiedział Adam Chętnik,  polski etnograf, miłośnik i badacz kultury kurpiów:

           

           

          "Wszyscy pragniemy na pewno Ojczyźnie swej służyć, pracować dla jej dobra, ale żeby tego dokonać, trzeba tę ziemię miłować, trzeba znać ją tak, jak gospodarz zna swoje gospodarstwo...".

             Pod takim hasłem odbyły się spotkania z kulturą kurpiowską, pierwsze w Bibliotece Pedagogicznej w Łomży, drugie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy.

            Uczniowie VII klasy z naszej szkoły przygotowani pod kierunkiem pań: Anny Prusinowskiej i Jolanty Bałdygi, przybliżyli licznie zebranym słuchaczom kulturę Kurpiów. W oryginalnych strojach kurpiowskich zaprezentowali opracowane gadki i piosenki w języku Kurpiów.
             Nasi uczniowie to laureaci wielu konkursów regionalnych i imprez ogólnopolskich w posługiwaniu się gwarą kurpiowską. Miłą niespodziankę przygotowały przedszkolaczki z Piątnicy, przywitały nas piosenką pt. „W moim ogródecku”, przygotowane przez  panie Danutę Komorowską i Małgorzatę Wykowską.
             Dziękujemy paniom z biblioteki szkolnej oraz pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolego w Piątnicy p. Urszuli Jarominiak, i pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Łomży, za serdeczne przyjęcie nas i naszych uczniów.

          Spotkania odbyły się dzięki staraniom pani Agaty Kamińskiej, która przewodniczy współpracy między bibliotekami.

          Agata Kamińska

           

           



          W dniu 14 listopada naszą szkołę odwiedzili pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Łomży.  Tego dnia odbyła się również uroczysta akademia z okazji 100- lecia Niepodległości naszej ojczyzny przygotowana przez panią Annę Prusinowską i panią Gabrielę Prusińską oraz uczniów klasy VI.  Przed akademią uczniowie klas IV-VIII wysłuchali ciekawego wykładu historycznego na temat drogi Polski do niepodległości przygotowanego przez Pana Radosława Wszędyrównego, pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Łomży.  Wykład był bardzo interesujący i zawierał wiele informacji które, głęboko zostaną w pamięci naszych uczniów.

          Przybliżenie historii naszego narodu – spotkanie

          z teatrzykiem kamishibai

          W ramach innowacji pedagogiczne j„Kto Ty jesteś? Polak mały” w dniu 14 listopada 2018 r przedszkolaki oraz uczniowie klas I -  III mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z teatrzykiem kamishibai. 
          Zajęcia zorganizowano we współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Pedagogiczną w Łomży.

          Dzieci żywiołowo podawały „czarodziejskie zaklęcia”, które otwierały magiczny świat teatru, i z uwagą słuchały czytanych opowiadań: „Rowerek Walentynki”, „Legenda o Skarbniku”, „Szukając Marudka”, „Konik Zuch”. Następnie same czytały krótkie fragmenty opowiadań.
          Kolejne spotkanie z teatrzykiem już planujemy.
          Serdecznie dziękujemy paniom Elwirze Kamińskiej, Małgorzacie Wasilewskiej z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży za udostępnienie zbiorów oraz pani Agacie Kamińskiej z naszej szkoły.

          Wychowawczynie klas I-III

  • Galeria zdjęć

      brak danych