• Pomagam, buduję swój system wartości

        •  

           

          PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY

               W dniu 10 grudnia 2019 roku w szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. Grudzień to okres przedświąteczny,  który nierozerwalnie łączy się z przygotowaniem świątecznych ciastek i ich zapachem. Uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły postanowili trochę tego niezwykłego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W miłej atmosferze wałkowali ciastka i wycinali pierniki.  Dekorowanie przyniosło wiele radości. Ta kulinarna zabawa miała swój cel –  w ramach innowacyjnego dzielenia się dobrem  uczniowie postanowili podarować pierniki osobom, które zamieszkują   Rodzinny  Dom  Opieki w Popiołkach. Do pierniczków dołączyli także życzenia     i pięknie zapakowali podarunki.  Część trafiła też w ręce rodziców,  uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Kuziach podczas szkolnego kolędowania.      

          Anna A. Jankowska



          Kartki świąteczne

                W dniu 9 grudnia została przeprowadzona lekcja otwarta z uczniami uczęszczającymi na zajęcia rozwijające artystyczne. W lekcji oprócz uczniów, uczestniczyli ich rodzice oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły. 

               Głównym celem zajęć było przygotowanie kartek świątecznych metodą iris folding dla pensjonariuszy Domu Opieki w Popiołkach. Dzieci uczestniczące w zajęciach rozijały swoje umiejętności twórcze: kreatywność, poczucie estetyki, dokładność, a także w myśl innowacyjnych założeń - empatię wobec osób starszych i chorych. Przekonali się również, że wykonując własnoręcznie kartki można sprawić sobie, a przede wszystkim innym ludziom wiele radości. 

              Uczniowie oraz zaproszeni goście z zaangażowaniem wykonywali przydzielone im zadanie plastyczne metodą iris folding. Zajęcia upłynęły w świątecznej i pracowitej atmosferze. Dowodem są pięknie wykonane kartki bożonarodzeniowe, które zostaną wręczone Babciom i Dziadkom w Popiołkach.

                  Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbyły się również warsztaty Iris Folding. Uczniowie na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych ćwiczyli koncentrację uwagi, precyzję, koordynację wzrokowo-ruchową podczas wykonywania kartek świątecznych. Metoda bardzo się podobała, prace były pomysłowe i ciekawe. Zgodnie z myślą innowacji pedagogicznej wykonane kartki mogły posłużyć jako prezenty dla osób starszych czy samotnych.

          Prowaddzące zajęcia A. Skorupska

          Anna A. Jankowska



           Konkurs plastyczny 

                     W ramach realizowanej innowacji i obchodów Dnia Patrona Szkoły został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Janusz Korczak - przykładem szlachetnego postępowania w budowaniu mojego systemu wartości". Konkurs miał na celu pobudzić wrażliwość uczniów na bohaterskie życie J. Korczaka, wzbudzić poczucie empatii, integracji i prawidłowych postaw wobec osób potrzebujących, rozwijanie innowacyjności, kreatywności oraz samodzielności twórczej, motywowanie do udziału w życiu szkoły, a także rozwijanie aktywności plastycznej oraz wrażliwości estetycznej. Uczniowie w swoich pracach uzewnętrzniali swoje uczucia i chęć niesienia pomocy innym ludziom, ukazując pomoc okazywaną osobom potrzebującym, chorym, starszym, niepełnosprawnym czy rówieśnikom.

          Zostały przyznane następujące miejsca:

          I miejsce - Dawid Kowalczyk - kl. II,

          II miejsce - Gabriela Mucha - kl. III

          III miwjsce - Emilia Kowalczyk - kl. III

                            - Julia Wesołowska - kl. II.

          Agnieszka Skorupska



          Wycieczka do Mostówki

                   W dniu 13 listopada 2019 roku, w ramach innowacji  pedagogicznej,  uczniowie naszej szkoły odwiedzili pracownię artystyczną w Mostówce. Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu pozostało, ale my dekoracje już zrobiliśmy. Dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych oraz malowały bombki choinkowe. Dzięki temu mogły rozwijać swoją kreatywność, umiejętne spędzanie czasu wolnego, a także odczuwać radość z podejmowanych działań. Pomalowały anioły, mikołaje, choinki, bałwanki, twórczym pomysłom nie było końca.  Każdy otrzymał także komplet czterech bombek, które według własnego pomysłu należało udekorować. Prace były bardzo pomysłowe, a uczniowie z wielkim zaangażowaniem prześcigali się w pomysłach dekoracyjnych. Podczas warsztatów odbyło się też ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie młodzi artyści  podziwiali pokaz dużych baniek mydlanych. Wyjazd do Mostówki pozwolił dzieciom poznać pracę z ceramiką, farbami akrylowymi i brokatem. Dzięki pobudzonej dziecięcej fantazji powstały bardzo ciekawe ozdoby, co widać na załączonych zdjęciach. Pełni wrażeń i nowych umiejętności uczniowie wrócili do domu. Efektem wyprawy do pracowni są gotowe figurki i bombki, które z pewnością okażą się prezentami dla bliskich czy samotnych osób.

          Anna A. Jankowska



             Konkurs plastyczny

              "Różni, jednak tacy sami" to hasło konkursu plastycznego, którego celem było propagowanie idei integracji i prawidłowych postaw wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży. W ramach innowacji pedagogicznej "Pomagam, buduję swój system wartości" nasi uczniowie kształtują m.in. empatię i prawidłowe postawy wobec osób niepełnosprawnych. Dlatego też przystąpili do konkursu. W efekcie podjęcia zadania zostaliśmy poinformowani, iż uczennica klasy VI - Izabela Giers została wyróżniona za przygotowanie pracy konkursowj. Gratulujemy wyróżnienia.     

          Agnieszka Skorupska



               27 września 2019 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I – IV w ramach zajęć innowacyjnych uczestniczyli w warsztatach garncarskich, które prowadził pan Adam Murach z Płoszyc. Pan Adam wraz z rodziną prowadzi również gospodarstwo agroturystyczne.
          Celem tych zajęć było przybliżenie historii garncarstwa, jednego z najstarszych rzemiosł świata oraz pokazanie trudnej pracy naszych przodków. Pan Adam opowiedział bardzo ciekawe rzeczy na temat obróbki, wypalania i szkliwienia gliny. Dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Uczniowie ugniatali, wałkowali i formowali swoje dzieła. Z bezkształtnych kawałków gliny powstały prawdziwe arcydzieła – przepiękne aniołki, miseczki, dzbanuszki. Po wysuszeniu glinianych prac w szkole odbędzie się konkurs wykonanych na warsztatach prac.Zajęcia obejmowały również indywidualną pracę uczniów na kole garncarskim. Z pomocą pana garncarza, każdy uczestnik wykonał gliniane naczynie,które po wysuszeniu, wypaleniu w piecu oraz pomalowaniu zabierze do domu.
          Wszystkim uczestnikom warsztatów garncarstwo bardzo się spodobało. Dzieci miały możliwość upewnienia się, że lepienie z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Praca z gliną dla niektórych może okazać się początkiem nowej pasji.

          Agata Kamińska



          "Łączenie pokoleń"

          W dniu 20 września w Rodzinnym Domu Opieki w Popiołkach uczniowie klasy VIII wzięli udział w akcji pod hasłem „Łączenie pokoleń”. Spotkanie zorganizowano w ramach innowacji pedagogicznej, wdrażanej w naszej szkole. Prelekcja dotycząca wybuchu II wojny światowej (związana z 80 rocznicą), przygotowana została przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej CEN w Łomży i przedstawiona przez historyka – pana Radosława Wszędyrównego. Podopieczni słuchali ze wzruszeniem, przywołując wspomnienia. Spotkanie umilił koncert gry na akordeonie w wykonaniu ucznia – Wiktora Samula z kl. VIII. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy utworów okresu powojennego. Na zakończenie miłego spotkania odbyło się ognisko z pieczeniem ziemniaków. Uczniowie, zaproszeni goście oraz podopieczni bardzo miło spędzili czas wspólnie śpiewając wojenne piosenki.

          Organizatorzy innowacji pedagogicznej.

          • Agata Kamińska
          • Anna Jankowska
          • Agnieszka Skorupska
          • Gabriela Prusińska
          • Justyna Dolistowska
          • Renata Kałyszewska

           

  • Galeria zdjęć

      brak danych