• Muzykalne Dzieciaki

•      W ramach projektu "Wspieranie rozwoju kompetencji kluczowych oraz postaw i umiejętności u dzieci w wieku przedszkolnym w Gminie Zbójna" dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych mają możliwość uczestniczenia w zajęciach muzyczno - ruchowywch. Realizowane zajęcia wpływają na ogólny rozwój dziecka oraz wszechstronne poznawanie przez nie rzeczywistości. Pozwolają również na rozwój zdolności i indywidualności dziecka, a także na przeżywanie przez nie radości i szczęścia z podejmowanych działań. Uczestniczenie w tego typu zajęć daje możliwość na aktywne poznawanie świata zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami dziecka.

Nasi mali uczniowie w ramach zajęć muzyczno - ruchowych słuchają piosenek i je śpiewają, grają na instrumentach pozyskanych z projektu. Uczestniczą w zabawach rytmicznych, ruchowych, tanecznych. Kształtują poczucie rytmu i uwrażliwiają słuch muzyczny poprzez słuchanie utworów muzycznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć zawierającej relacje z podejmowanych działań muzyczno - ruchowych.

A. Skorupska