• WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

• 18 maja 2023 uczniowie klas I – III wczesnym rankiem wyjechali na wycieczkę do  Białowieży. Poznali środowisko Białowieskiego Parku Narodowego. Zwiedzili Muzeum Przyrody, oglądali panoramę z tarasu widokowego, zwiedzili  zagrodę żubrów i mini ZOO, zjedli obiad w restauracji Fanaberia, przeszli szlakiem dębów królewskich. Wspomnienia zostaną na długo.

Wychowawczynie klas I –III

M. Marcińczyk, B. Ksepka, M. Lutrzykowska

• Jestem Polakiem i Europejczykiem.

• Wesołe Skrzaty oraz Krasnoludki uczestniczyły w tygodniowym cyklu zajęć pt. "Jestem Polakiem i Europejczykiem". Dzieci wypowidały się na temat swojego miesca zamieszkania, poznały swój region, odnajdywałay na mapie największe miasta Polski oraz rzeki i góry. Zaznajomiły się z legendą "O Lechu i biały orle" oraz utrwaliły symbole naszego kraju tj. flaga, hymn i godło. Przedszkolaki odnalazły na mapie stolice Polski- Warszawę i odbyły wirtualną wycieczkę po mieśce, ponając najważniejsze zabytki oraz miejsca kultury i architekturę. Końcowym etapem była rozmowa o Europie oraz krajach nażeących do Unii Europejskiej. Wychowankowie wzięli również udział w akademii poświęconej obchodom świąt majowych, na której zaprezentowali się w pisence pt. "Serca biało- czerwone", do której samodzielnie wykonali papierowe flagi.

Zajęcia okazały się bardzo pouczające dla przedszkolaków. Poszerzyły w ten sposób wiedzę o swojej ojczyźnie i stały się świadomymi obywatelami swojego kraju- Polski.

Skorupska A.

• Kamishibai w przedszkolu;)

• 26 kwietnia w przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie z Biblioteki Pedagogicznej CEN w Łomży, które zaprezentowały bajkę z wykorzystaniem papierowego teatrzyku. Dzieci były bardzo zaciekawione i z uwagą oglądały perypetie postaci z bajek.

Dziękujemy paniom za odwiedziny i zapraszamy ponownie;)

• Kurpie Zielone- Moja Mała Ojczyzna

• 21 kwietnia do przedzkola zawitały Kurpianki. Uczennice z klasy II zaprezentowały się w regionalnych strojach wskazując ich poszczególne elementy i kolorystykę. Ponad to opowiedziały o tradycjach i zwyczajach naszego regionu oraz zaśpiewały piosenki gwarą kurpiowską. To była ciekawa lekcja przybliżająca kulturę i tradycję naszej małej ojczyzny.

Dziękujemy za odzwiedziny przemiłym gościom;)

• Strażnicy Przyrody:)

• 18 kwietnia w przedszkolu odbyła się akcja ekologiczna "Mali Strażnicy Przyrody". Wychowankowie grupy Wesołe Skrzaty oraz Krasnoludki obejrzały krótki film edukacyjny na temat działań proekologicznych. Dowiedziały się jak należy dbać o przyrodę, aby tworzyć przyjazne środowisko wokół siebie oraz respektować normy i zasady obowiązujące dla każdego obywatela nie zależnie od wieku. Przedszkolaki złożyły również honorową przysięgę i zostały nagrodzone symbolicznymi odznakami z napisem "STRAŻNIK PRZYRODY".