• Dzień chłopaka w szkole

          • Dzień chłopaka w naszej szkole to zdecydowanie radosny czas. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Aby uczcić ten dzień w każdej klasie przygotowano też niespodzianki. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, który każda klasa obchodziła indywidualnie. Żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała  również skrzynkę, do której można było wrzucać życzenia dla kolegów oraz Panów pracujących w szkole. Wszystkim Chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

            Opiekun samorządu Anna Jankowska

          • Dzień Chłopaka w przedszkolu;)

          • 30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

            Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw oraz rozdania przygotowanych upominków. Wszystkim naszym chopcom śpiewaliśmy sto lat oraz składaliśmy najserdeczniejsze życzenia, między innymi dużo zdrowia, uśmiechu i samych pogodnych dni. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Przedszkolaki mogły ze smakiem zjeść pyszne babeczki, przygotowane przez rodziców panią Magdalenę Duda oraz Magdalenę Niemiec. Następnie chłopcy wykonali kolorowe krawaty z papieru, które dumnie nosili przypięte do ubran. Dziewczynki natomiast kolorowały rysunki, które były dopełnieniem niespodzianek dla wszystkch kolegów. Na koniec wszyscy uczestniczyli w zabawach taneczno- ruchowych, które dostarczyły bardzo wiele pozytywnej energii.

            Był to dzien pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

            Prusińska G.

            Skorupska A.

          • ZWIEDZAMY MUZEUM KURPIOWSKIE

          • W dniu 15 września, uczniowie klas I – III wyjechali na wycieczkę do Muzeum Kurpiowskiego w Wachu. Gdy wysiadali z autobusu spotkali się z przywitaniem właściciela muzeum, ubranego w odświętny strój kurpiowski. Dzieci zwiedziły muzeum. Z zaciekawieniem oglądali eksponaty zgromadzone w pomieszczeniu i słuchali wiadomości na ich temat. Przyszedł czas aby poszukać bursztynu. Zaopatrzeni w sitka i łopatki udali się na łąkę, gdzie niektórym udało się nakopać nawet sporą garść bursztynu. Zmęczeni, ale radośni wrócili na przepyszną kiełbaskę upieczoną na ognisku. Posmakowali też kurpiowskiej drożdżówki. Zadowoleni wrócili do szkoły z utęsknieniem czekając na następną wycieczkę.

            M. Lutrzykowska

            M. Marcińczyk

            B. Ksepka

          • “India, France, China czyli podróże po świecie”

          • Każdy lubi podróżować, zwłaszcza palcem po mapie, w taką wycieczkę udali się uczniowie klasy III. Podczas zajęć języka angielskiego dzieci poznawały nazwy różnych krajów w języku angielskim oraz języki w jakich  mówią tam ich mieszkańcy. Uczniowie uświadomili sobie rówież jak ważna jest nauka języka angielskiego i dlaczego warto się go uczyć. Kolejnym etapem zajęć było utrwalenie nowopoznanego słownictwa poprzez gry i zabawy dywanowe. Ostatnim zadaniem było wykonanie flagi kraju do którego dzieci chciałyby pojechać. Lekcja wszytkim bardzo się podobała.                                   

                                                                                                                                                                           Jola Bałdyga

          • Bezpieczni...

          •        Nasi mali uczniowie z oddziałów przedszkolnych czują się w nim bezpiecznie, a na drodze wiedzą jak się poruszać. W przedszkolu powstał kodeks grupowy, który stworzyły przedszkolaki z pomocą wychowawczyń. Zasady bezpieczeństwa w oddziale i na terenie szkoły zostały omówinone i podpisane przez każdego przedszkolaka imieniem oraz pieczątką z dłoni. Następnie dzieci uczestniczyły w spacerze po okolicy szkoły, w celu poznania znaków drogowych, obowiązujących pieszych i nie tylko, a co najważniejsze ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię po pasach. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych małych uczniów jest dla nas najważniesze.

            Wychowawczynie

            A. Skorupska

            G. Prusińska

          • GDZIE MIESZKAJĄ KSIĄŻECZKI ?

          • W dniu 14 września, uczniowie z drugiej klasy odwiedzili bibliotekę szkolną i Bibliotekę Publiczną w Kuziach. Celem lekcji była promocja czytelnictwa. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Drugoklasiści z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka Agata Kamińska i Pan bibliotekarz Witold Szerszeń w przystępny sposób opowiadali o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Pan Witold pokazał jak za pomocą specjalnego systemu komputerowego można jednym kliknięciem wypożyczyć książkę. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Dla drugoklasistów była to wartościowa wizyta, na pewno nie ostatnia. Dziękujemy!

            M. Lutrzykowska

             

          • OWOCOWA LEKCJA

          • Uczniowie klasy drugiej przynieśli do szkoły owoce z sadów i nie tylko. Celem lekcji było badanie i rozpoznawanie owoców różnymi zmysłami: wzrokiem, węchem, dotykiem i smakiem. Najpierw dzieci oglądali owoce, dotykali je, badali które są miękkie a które twarde. Najbardziej podobało im się degustowanie owoców i wybieranie tych, które są słodkie. Na lekcji omówiliśmy też jaka część owoców jest jadalna. Wiemy, że owoce są zdrowe i mają wiele witamin. Będziemy jeść owoce codziennie.

            M. Lutrzykowska

          • Wakacyjne Hodowle

          • Czy w wakacje chce się odrabiać zadania domowe? Otóż tak. Dwie uczennice klasy szóstej Justyna Bacławska i Weronika Wesołowska postanowiły sprostać zadaniu i odrobić wakacyjne zadanie domowe z biologii. Podczas wakacji należało wsadzić nasionko ulubionej rośliny, spróbować ją wyhodować oraz opisać jej wzrost. Następnie swoje okazy przynieść na lekcję biologii we wrześniu. Justyna zasadziła czosnek a, Weronika arbuza. Dziewczyny po wakacjach przyniosły swoje okazy do szkoły na lekcję biologii oraz opowiedziały klasie, w jaki sposób monitorowały wzrost swojej roślinki. Uczennice zostały nagrodzone ocenami celującymi za długoterminową pracę. Arbuz Weroniki zrobił duże wrażenie na jej koleżankach i kolegach. Czasami warto podjąć próbę i być nagrodzonym.

            Jola Bałdyga

          • Oferta zajęć pozalekcyjnych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kuziach na rok szkolny 2021/2022

          • 1. Klasa I- zajęcia rozwijające- matematyczno- przyrodnicze.

            2. Klasa II- zajęcia rozwijające- matematyczno- przyrodnicze.

            3. Klasa III- zajęcia rozwijające- "Programowanie".

            4. Klasa IV- zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia rozwijające- literackie.

            5. Klasa V- zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia wspomagające z języka polskiego.

            6. Klasa VI- zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia rozwijające- literackie.

            7. Klasa VII- zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajecia dydaktyczno- wyrównawcze z języka polskiego, zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z matematyki.

            8. Klasa VIII- zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z matematyki, zajęcia wspomagające z matematyki.

            Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • W związku z przebywaniem na urlopie
            (dla poratowania zdrowia)
            od 1 września 2021 do 30 czerwca 2022 
            obowiązki dyrektora szkoły będzie pełnił w zastępstwie p. Wojciech Zwierciadłowski

             

            Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 tylko z wychowawcami klas.
            Do szkoły mogą wejść rodzice  z zachowaniem reżimu sanitarnego.
            Uczniowie z klas IV-VIII spotykają się z wychowawcami w następujących salach:
            klasa 4 - wychowawca p. Teresa Piaścik – sala nr 8 (matematyka)
            klasa 5 – wychowawca p. Wojciech Zwierciadłoski – sala  nr 6 (plastyka)
            klasa 6 – wychowawca p. Agata Kamińska – sala nr 5 (biologia)
            klasa 7 – wychowawca p. Gabriela Prusińska – sala nr 1(geografia)
            klasa 8 – wychowawca p. Anna Jankowska – sala nr 7 (j. polski)


            Uczniowie z klas I-III spotykają się na piętrze w salach lekcyjnych:
            klasa 1 – wychowawca p. B. Ksepka – sala nr 2,
            klasa 2 - wychowawca p. M. Lutrzykowska - sala przy pokoju nauczycielskim,
            klasa 3 - wychowawca p. M. Marcińczyk - sala nr 3

            Oddziały przedszkolne spotykają się w salach oddziałów przedszkolnych.

            wychowawca O4-O5 - p. Gabriela Prusińska

            wychowwca O6 - p. Agnieszka Skorupska

            1. Uczniowie dojeżdżający są zobowiązani do używania maseczek w autobusach. W przypadku braku maseczki kierowca nie zabierze ucznia z przystanku.

            2. Na spotkaniach z  wychowawcami uczniowie zostaną poinformowani o organizacji pracy szkoły, w tym stołówki, biblioteki, świetlicy, korzystania z szatni, przebieralni, toalet, dezynfekcji podczas wchodzenia do szkoły oraz pomiaru temperatury przy wejściu do szkoły. Uczniowie, u których pomiar temperatury wskaże powyżej 37,5 stopnia zostaną przekazani rodzicom do odbioru do domu. Do szkoły nie należy posyłać uczniów z infekcjami i podwyższoną temperaturą.

            Wszelkie informacje dotyczące szkoły będą umieszczane w wiadomościach e-dziennika Librus Synergia.

          • WIZYTA W MUZEUM KURPIOWSKIM W WACHU

          • W dniu 23 czerwca, uczniowie klasy V i VI,  uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kurpiowskiego w Wachu. Dzieci zobaczyły, jak żyło się tu przed laty, gdy głównym celem ludzi była uprawa roli i przygotowywanie żywności. Uczniowie mogli poznać życie Kurpiów od podstaw. Gospodyni i Gospodarz Muzeum, państwo Bziukiewicz- z pasja opowiedzieli, jak korzystano niegdyś z tych już dzisiaj zapomnianych urządzeń, znajdujących się na wystawie muzealnej. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach kopania i obróbki bursztynu. Mieli okazję skosztować kurpiowskich przysmaków tj. łagodniaka z kruszonką, przygotowanego przez panią Laurę. Muzeum Kurpiowskie w Wachu to największy zbiór przedmiotów związanych z kultura kurpiowską. W tak krótkim czasie nie zdążyliśmy wszystkiego zobaczyć, więc z pewnością jeszcze tam wrócimy.

            Kamińska A.

            Prusińska G.

          • CZAS NA PIKNIK

          • Dzień przed końcem roku szkolnego to niezapomniane wyjście na polankę przy lesie, która swoimi walorami przyrodniczymi przyciągnęła uczniów klas I III. Z kocami, zabawkami, grami planszowymi, kometką, piłką, przekąskami i przede wszystkim w dobrym humorze ruszyliśmy na okoliczną i pełną uroku polankę. Zabawy i gry, oraz wspólna przekąska to nie jedyne atrakcje, które spotkały uczniów. Wyśmienite lody EKIPA były dopełnieniem sympatycznego czasu.

            Wychowawczynie klas I – III

            M. Lutrzykowska

            M. Marcińczyk

            B. Ksepka

          • Mamo, tato coś Ci dam...

          •           W naszym przedszkolu bawimy się wesoło, malujemy, ćwiczymy, liczymy i czytamy w koło. Tym razem dzieci z grupy 4-5-6-latków przygotowały dla Kochanych Rodziców wizualizację z okazji Dnia Rodziny.  Wszystkim Mamusiom i Tatusiom życzymy uśmiechu na twarzy, radości oraz samych poodnych dni - dzieci z wychowawczyniami.

            J. Siwik

            A. Skorupska

          • W poszukiwaniu lata

          •           Nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych wybrali się w podróż do lasu i na łąkę. Celem wyprawy była obserwacja przyrodzy, wsłuchiwanie się w dźwięki otoczenia oraz przyglądanie się roślinom i zwierzętom. Pamiętaliśmy również o bezpieczeństwie, dzieci wiedzą jak prawidlowo poruszać się po chodniku, a także że kamizełka odblaskowa powala być im bardziej widoczna na drodze. Przed wejsciem do lasu  omówione zostały zasady zachowania się w nim. Następnie po przejściu na piękną zieloną łąkę wszystkie dzieci oddały się radosnej zabawie. Ciekawostką jest to, iź kilku przedszkolaków zaproponowało, aby na łonie przyrody odśpiewać Hymn Polski - i tak też uczyniliśmy. To była bardzo pouczająca i przyjemna wycieczka.

            A. Skorupska

            J. Siwik

          • PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERDUSZKA MAMY

          • Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku. Nie od dzisiaj wiadomo, że przez żołądek trafiamy do serca. Czy istnieje lepszy prezent na Dzień Matki niż ten wykonany samodzielnie? Uczniowie klas I – III znaleźli chwilę na rozwinięcie swoich kulinarnych zdolności w przygotowanie babeczek od serca! Zabrali się do pracy od przeczytania przepisu następnie dokładnie odmierzali wszystkie składniki potrzebne do wypieku słodkości.  Przygotowali ciasto, nakładali do foremek, wkładali owoce borówki amerykańskiej licząc dokładnie aby w każdej foremce znajdowało się tyle samo, a potem już tylko patrzyli jak muffiny rosną w piecu. Na koniec włożyli prezenty do torebek i zawiązali czerwoną wstążeczką. Gotowe! Pieczenie przyniosło im mnóstwo radości, ale i satysfakcję z samodzielnie wykonanych wypieków. Aby dołożyć życzenia wykonali piękne, kolorowe laurki, zatańczyli i zaśpiewali dla Mamy.

             Uśmiech Mamy w Dniu Matki będzie bezcenny!

            M. Lutrzykowska

            M. Marcińczyk

            B. Ksepka

            G. Prusińska

             

             

          • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II 2021

          • W marcu 2021 r. została przeprowadzona ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle

            II. Celem olimpiady było pogłębianie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród młodzieży szkolnej. Z naszej szkoły udział wzięło 5 uczniów z klasy V : Wiktoria Boroń, Weronika Wesołowska, Emilia Gawrych, Justyna Bacławska, Bartosz Charubin. Liczba uczestników z całej Polski to 582 uczniów klas IV – VI.

            Wyniki – ranking

            • Weronika Wesołowska – 230 punkty, miejsce 6
            • Wiktoria Boroń – 226 punktów, miejsce 8
            • Emilia Gawrych – 224 punkty, miejsce 9
            • Bartosz Charubin – 216 punktów, miejsce 13
            • Justyna Bacławska – 196 punktów, miejsce 23

            Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejne konkursy. W ramach podziękowania uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy.

            Agata Kamińska

        • 3 Maja- Święto Konstytucji
          • 3 Maja- Święto Konstytucji

          • Witaj majowa jutrzenko ,
            Świeć naszej polskiej krainie ,
            Ucieszymy cię piosenką ,
            Która w całej Polsce słynie .
            Witaj Maj , Trzeci Maj , u Polaków błogi raj ! 

            Święta majowe, są szczególnie ważne w historii naszego kraju. Co roku w sposób szczególny, staramy się je obchodzić, zwracając uwagę na wydarzenia z 1791 roku, które niewątpliwie zmieniły historię Polski. W tym roku, po raz kolejny czcimy tę pamięć zdalnie. Przedszkolaki i uczniowie klasy I, chcąc upamiętnić ten dzień, wykonali flagi, kotyliony i prace plastyczne, przedstawiające symbole ojczyzny. Dodatkowo dzeci z oddziałów przedszkolnych przypomniały wiersz Kto Ty jesteś? Polak mały... oraz odśpiewały Hymn Polski.

            Dziękujemy za wykonane prace!

            Prusińska G.

            A. Skorupska

             

        • 2 Maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
          • 2 Maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

          • W 2004 roku ustanowiono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypada on 2 maja. To święto mające na celu uczczenie symboli narodowych, w tym w szczególności polskiej flagi, a także przywołanie najważniejszych momentów w historii naszej ojczyzny.Uczniowie klasy pierwszej podczas zajęć zdalnych dowiedzieli się o symbolach Polski a następnie wykonali flagi, które umieszczą na parapetach okien w domu.

            Flaga Polski ma takie same kolory jak godło naszego kraju. Flagę tworzą dwa prostokątne pasy: biały na górze i czerwony na dole. Choć flaga Polski zmieniała się na przestrzeni wieków, zawsze dominowały na niej właśnie te dwa kolory.

            Biało – czerwone flagi powiewają na budynkach, w których urzędują najważniejsze osoby w państwie: prezydent, premier czy posłowie. Flagę państwową wywiesza się podczas świąt państwowych i innych ważnych wydarzeń i rocznic. Gdy ogłasza się żałobę narodową, flagi państwowe opuszcza się do połowy masztu.

            Wychowawca  kl. I M. Lutrzykowska

        • List od Pierwszej Damy
          • List od Pierwszej Damy

          •     Nasi innowacyjni uczniowie przed świętami wielkanocnymi wysłali kartkę z życzeniami do Pierwszej Damy pani Agaty Konhauser - Duda. Miło jest nam poinformować, że kartka dotarła do Pani Prezydentowej. Otrzymaliśmy informację zwrotną w postaci listu, w którym Pani Duda dziękuje za otrzymane życzenia oraz kartkę przedstawiającą motywy naszego regionu. Na koniec pozdrowiła całą społeczność szkolną. Jest nam bardzo miło.

            A. Skorupska

            A. Prusinowska 


  • Galeria zdjęć

      brak danych