• Easter – Wielkanoc blisko

• Nasi uczniowie wykonywali kartki wielkanocne podczas lekcji języka angielskiego.
            Życzenia zostały napisane w języku angielskim. Kartki zostały wysłane do uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Stefanowicza w Myszyńcu. To kontynuacja innowacji "New Challenge".
            Jednym z punktów tego projektu jest pisanie i wysyłanie kartek świątecznych w języku angielskim oraz zawieranie nowych znajomości.

Życzenia po angielsku

Easter duck and Easter chick,

Easter eggs with chocolate thick.

Easter hats for one and all,

Easter bunny makes a call!

Easter always brings

Such a lot of pleasant things

Happy Easter

Oto życzenia po polsku

Wielkanocna kaczuszka i wielkanocny kurczaczek,

Wielkanocne czekoladowe pisanki,

Wielkanocne kapelusze dla wszystkich,

Wielkanocny zajączek dzwoni!

Wielkanoc zawsze przynosi

Tak wiele przyjemnych rzeczy.

Wesołej Wielkanocy.

J. Bałdyga

• Kurpiowskie tradycje

•         Na zajęciach plastycznych poznajemy tradycje i zwyczaje wykonywania regionalnych ozdób Puszczy Zielonej, jak przystało na prawdziwych Kurpiów. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali palmy kurpiowskie. Powstały przepiękne  prace.

Agnieszka S.

• Światowy Dzień Wody

• Tegoroczne hasło Światowego Dnia Wody: „Przyspieszenie zmiany”, odnosi się do konieczności wzmożenia działań zmierzających do rozwiązania kryzysu w obszarze gospodarki wodno-ściekowej. W tym roku obchodom Światowego Dnia Wody towarzyszy Konferencja wodna ONZ, stanowiąca miejsce debaty na rzecz wody w dobie narastającego globalnego kryzysu zasobów wodnych. (Źródło: https://www.gov.pl/).

Nasza szkoła także wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Wody.
            Klasa siódma, pod przewodnictwem Pani Jolanty Bałdygi przygotowała i zapoznała uczniów z klas I-VI i dzieci z oddziałów przedszkolnych z problemem dostępu do czystej wody.

• Pasowanie na czytelnika Biblioteki Szkolnej

• W czwartek 16 marca uczniowie klasy I- naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas apelu uczniowie z kl. VII przedstawiali bajkę pt. Jaś i Małgosia. Na zakończenie, nasi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenia i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę.

• 8 Marca – Dzień Kobiet

• "Kobiety są jak powietrze znajdujące się wszędzie
            przez nie znajdujemy się często w obłędzie.
            Dla Was tracimy głowę oraz często pieniądze
            Kochamy je bo są urocze i pięknie pachnące"

W środę 8 marca każdy mężczyzna duży i mały pamięta o kobietach i dużych i małych. Nasi Panownie ze szkoły stanęli na wysokości zadania, oprócz kwiatów, słodyczy uczniowie klasy VI pod okiem wychowawcy również mężczyzny pana Wojciecha Zwierciadłowskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny z pięknymi życzeniami, które popłynęły prosto z serca. Padło wiele miłych słów o kobietach, dziewczynkach. Na koniec apelu pan dyrektor złożył życznia dla wszystkich Pań pracujących w szkole.

J. Bałdyga, W. Zwierciadłowski

• PREZENTY DAJĄCE NAJWIĘCEJ RADOŚCI

• 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Z okazji Święta  Kobiet warto zrobić coś samemu. Takie prezenty dają najwięcej radości. Uczniowie klasy III szalały z przygotowaniem masy a następnie formułowaniem medalionów, serduszek, podstawek pod kubki …

Z niecierpliwością czekały, aż masa wyschnie, żeby można było pomalować „skarby” i ładnie je zapakować. Teraz można wręczyć  je kochanym Mamom.  Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.

Wychowawczyni klasy III M. Lutrzykowska

• Zostań Mistrzem Słówek – Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

• Nasi uczniowie znają platformę językową Lingos od dwóch lat i aktywnie z niej korzystają. Główny cel tej platformy to systematyczna nauka słówek z języka angielskigo.

W skrócie - Lingos to:

• Bezpłatna aplikacja stworzona z myślą o nauczycielach i ich uczniach.
            • Narzędzie do efektywnej nauki słownictwa w atrakcyjny i nowoczesny sposób.
            • Innowacja, dzięki której uczniowie uczą się regularnie, osiągają lepsze efekty, zapamiętują więcej i na dłużej.
            • System, w którym nauczyciel otrzymuje szczegółowe informacje o postępach w nauce.
            • Zabawa, w której uczniowie podejmują wyzwania, zdobywają punkty i odznaki - to wciąga!

W grudniu platforma zorganizowała konkurs:  Zostań Mistrzem Słówek. Był to konkurs ogólnopolski.
            Uczniowie klas IV-VIII podjęli to wyzwanie. 9 grudnia o godzinie 9:00 przystąpili do rozwiązywania arkuszy konkursowych.
            W arkuszu znalazły się zadania zamknięte, jak i otwarte, w których uczestnicy mogli wykazać się czynną znajomością słownictwa i użyć go w szerszym kontekście językowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Wyniki ogłoszono w styczniu.
            Wiktoria Boroń  z klasy VII oraz  Alan Kaczyński z klasy IV zajęli III miejsca w swojej kategorii wiekowej. Jesteśmy z nich bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Bałdyga