Efekt pracy Czwartoklasistów z lekturą "Pan Tadeusz"”. I kto powiedział, że Mickiewicz jest trudny? Uczniowie po przeczytaniu fragmentu epopei stworzyli nie tylko swoje chmurki, opisali je także w poetycki sposób.
Anna Jankowska
Efekt pracy Czwartoklasistów z lekturą "Pan Tadeusz"”. I kto powiedział, że Mickiewicz jest trudny? Uczniowie po przeczytaniu fragmentu epopei stworzyli nie tylko swoje chmurki, opisali je także w poetycki sposób.
Anna Jankowska
Konkurs rozstrzygnięty, nagrody i dyplomy rozdane. Oto lista zwycięzców:
I miejsce
Justyna Bacławska
Wiktoria Boroń
II miejsce
Dawid Kowalczyk
III miejsce
Aurelia Ruszczyk
Kornelia Gramadzka
Maja Kaczyńska
Wyróżnienia:
Weronika Wesołowska
Emilia Gawrych
Emilia Kowalczyk
Gabriela Mucha
Jolanta Nadolna
Wszystkim nagrodzonym serdecznie GRATULUJEMY !!!
Anna Jankowska
Agata Kamińska
Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole rozpoczął się szalony tydzień. Uczniowie i nauczyciele prześcigali się w wymyślaniu wiosennych strojów, nakryć głowy czy szalonych fryzur. Wszyscy świetnie się bawili.
Anna Jankowska
Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrujemy go także my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.
Celem jest zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:
Więcej informacji na https://www.pah.org.pl/zaangazuj-sie/dla-szkol/dzien-wody/
Nasza szkoła dołączyła do tej akcji.
Koordynatorzy:
Bałdyga Jolanta
Prusińska Gabriela
Dnia 21 marca 2022 r. w szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Apel został przygotowany przez nauczyciela bibliotekarza i panią Annę Jankowską. Uczniowie klasy VI, na zajeciach z koła bibliotecznego przygotowały przedstawienie "Czerwony kapturek" na podstawie znanej baśni. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki.
Agata Kamińska
Światowy dzień Zespołu Downa- święto obchodzone z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa od 2005 roku. W 2012 roku patronat nad świętem objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Jego pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis – genetyk z uniwersytetu w Genewie.
Data obchodów patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Wiąże się oa również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
W tym dniu, nasze przedszkolaki w geście solidaryzacji również wzięły udział w obchodach. Celem było uwrażliwienie na odmienność oraz propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa. Wychowankowie obejrzeli film, z którego dowiedzieli się jak funkcjonują takie osoby oraz jak należy się nimi opiekować. Następnie pokolorowali skarpetki w różnych barwach oraz układali pary z różnych skarpetek przyniesionych do przedszkola. To była bardzo ważna lekcja, ucząca pokory i wrażliwości na dobro innych.
Prusińska Gabriela
Przyleciały skowroneczki z radosną nowiną,
zaśpiewały, zawołały ponad oziminą:
-Idzie wiosna! Wiosna idzie !
Śniegi w polu giną !
Przyleciały bocianiska w bielutkich kapotach,
klekotały, ogłaszały na wysokich płotach:
-Idzie wiosna ! Wiosna idzie !Po łąkowych błotach !
Przyleciały jaskółeczki kołem kołujące,figlowały, świergotały:
-Idzie wiosna ! Wiosna idzie !Prowadzi ją słońce !
21 marca przedszkolaki przywitały Wiosnę! Tego dnia, zajęcia rozpoczęliśmy od wykonania Marzanny, która powstała z siana oraz kolorowej bibuły. Dzieci czuwały nad projektem dobierając kolory sukni oraz dodatków w postaci barwnych wstęg. Kiedy kukła była już gotowa Wesołe skrzaty oraz Jeżyki wybrały się na szkolne boisko, aby pożegnać wspólnym okrzykiem zimę "Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!".
Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki lecz spalona na terenie przylegającym do budynku szkoły.
Prusińska Gabriela
Skorupska Agnieszka
W ramach powtórzenia wiadomości na lekcji języka angielskiego w klasie III uczniowie stworzyli plakaty przedstawiające ich ulubionych bohterów animowanych lub filmowych w zaprojektowanych przez dzieci ubraniach . Zadanie bardzo przypadło wszystkim do gustu.
Celem zajęć było:
-powtórzenie słownictwa w zakresie clothes - ubrania,
-utrwalenie czasownika have - mieć oraz konstrukcji She is wearing/ He is wearing – Ona nosi/On nosi. Podczas zajęć było mnóstwo śmiechu i zabawy.
J. Bałdyga
Nasi uczniowie kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Dzień Bezpiecznego Internego". DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
W ramach obchodów tego wydarzenia najmłodsi uczniowie przedszkolni oraz klas I - III wzięli udział w spotkaniu online z Plikiem i Folderem oraz obejrzeli spektakl "Dzieci sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów". Uczniowie klas IV - VIII również mieli możliwość udziału w spektaklu online. Dodatkowo w ramach zajęć plastycznych opracowali plakaty i ulotki informacyjne skierowane do uczniów oraz rodziców zawierające informacje na temat zagrożeń, a także bezpiecznego korzystania z sieci internetowej.
A. Skorupska
W tym radosnym dniu w naszej szkole nie zabrakło miłych gestów. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali słodkie upominki dla pań pracujących w szkole i swoich koleżanek. Dziewczynki ubrane w sukienki były zwolnione z odpytywania w tym dniu, więc ich stroje prezentowały się bardzo uroczyście. To był zdecydowanie miły dzień.
WSZYSTKIM KOBIETOM - MAŁYM I DUŻYM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!!!
Samorząd Uczniowski
Dziś Dzień Kobiet, drogie panie, tysiąc kwiatów na śniadanie.
I niech tak już co dzień będzie, Twoje Święto - ciągle, wszędzie!
8 marca to bardzo ważna data w kalendarzu, gdyż właśnie tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie Kobiety. Dzieci z grupy Wesoły Skrzaty" oraz "Jeżyki" obejrzały film edukacyjny, w którym zawarte były informacje na temat Dnia Kobiet. Następnie chłopcy odśpiewali dziewczynkom 100 lat, złożyli życzenia i wręczyli upominki, w których można było znaleźć między innymi łakocie, medale, małe laleczki i gliniane figurki. Ponad to, na korytarzu szkolnym mogliśmy spotkać wędrujących uczniów z klasy VIII, którzy wręczali cukierki oraz przesyłali miłe słowa. Przedszkolaki nie zapomniały również o swoich mamach, siostrach oraz babciach i ciociach. Z kolorowego papieru wykonały kwiaty oraz laurki, które wręczyli po powrocie do domu.
Był to bardzo bardzo miły dzień, który upłynął w przyjaznej atmosferze.
Prusińska G.
Skorupska A.
Tangram jest chińską łamigłówką - układanką znaną od ok. 3000 lat. Składa się z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych, powstałych przez rozcięcie kwadratu. Jak można wykorzystać go na języku polskim? Na przykład podczas podsumowania pracy z lekturą "Tajemniczy ogród". Uczniowie klasy IV mieli za zadanie ułożyć tangram, na którym zapisane były informacje dotyczące powieści. Po poprawnym ułożeniu czwartoklasiści zobaczyli literę O.
Anna Jankowska
Monika Bednarczyk
W dniu 04.03.2022 w naszej szkole zakończyliśmy akcję zbierania produktów potrzebnych dla osób przyjeżdżających do naszego kraju z Ukrainy. Ogrom pomocy i wsparcia przerosła nasze oczekiwania. Uczniowie, rodzice, nauczyciele...każdy chciał pomóc. Wszystkie zebrane produkty trafiły do potrzebujących. Dziękujemy!
Anna Jankowska
Jolanta Bałdyga
Agata Kamińska
W dniu 02 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Polsce dla klas II-III, którym celem było szerzenie wiedzy i rozbudzanie zainteresowań historią własnego kraju, wśród dzieci. Aby dać szansę każdemu, konkurs został przygotowany dla wszystkich uczniów z klasy drugiej i trzeciej. Po oficjalnym rozpoczęciu konkursu uczniowie przystąpili do odpowiadania na pytania zawarte w teście. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze i wykazała dość wysoki poziom wiedzy. Komisja konkursowa po podsumowaniu wyników ogłosiła listę laureatów:
I miejsce
Amelia Chrostek klasa, Izabela Giers – klasa III
II miejsce
Monika Gawrych klasa III
III miejsce
Alan Gogoł – klasa III, Zofia Gawrych klasa II
Wyróżnienia
Lena Kowalczyk, Gabriela Bandzul, Julia Pokornicka – klasa II
Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak i pozostałym uczestnikom konkursu!
M. Lutrzykowska i M. Marcińczyk
Karnawał, to okres zimowych balonów, serpentyn, pochodów i maskarad. To również szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat. Przedszkolaki z naszej szkoły również podtrzymały tradycję, uczestnicząc w zorganizowanym balu przebierańców. Wszystkie dzieci z pomocą rodziców, wykonaly stroje z wizerunkiem swoich ulubionych postaci z bajek i filmów animowanych. Mając na względzie dbałosć o środowisko naturalne, wszystkie kostiumy wykonane zostały z surowców z recyklingu tj, kartony, plastikowe butelki, folie i kolorowy papier. Tego dnia już od rana pojawiły się kolorowe postacie. W pierwszej kolejności grupa Wesołych Skrzatów i Jeżyków mogła pozować do zdjęć indywidualnych oraz grupowych. Następnie wszyscy uczestnicy uczestniczyli w zorganizowanych grach i zabawach integracyjnych z muzyką. Było wesoło i kolorowo podczasskocznych pląsów. W przerwie podczas odpoczynku odbył się słodki poczęstunek. Dzieci mogly skosztować przepyszne ciasta oraz owoce. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a miła atmosfera towarzyszył do samego końca.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniach.
Prusińska G.
Skorupska A.
W dniach od 28 lutego do 4 marca 2022 r.
w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kuziach
odbędzie się zbiórka żywności, odzieży oraz środków higienicznych dla ludzi,
którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych na Ukrainie.
Zbiórkę prowadzi Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim oraz nauczycielami.
Każda przyniesiona rzecz będzie wspaniałym gestem!
Serdecznie dziękujemy za wsparcie
Szkolne Koło Wolontariatu.
21 LUTEGO
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Przygotuj plakat i wymyśl hasło reklamowe,
które zachęciłoby do nauki języka polskiego.
21-25 LUTEGO
W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
MOŻNA TWORZYĆ PLAKATY INDYWIDUALNIE LUB W PARACH.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU W PONIEDZIAŁEK (28.II)
SZCZEGÓŁY U P. A.KAMIŃSKIEJ I A. JANKOWSKIEJ
Z okazji 130 rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy ogłosiła ogólnopolską akcję pod hasłem „Przepisujemy Tolkiena”. John Ronald Reuel Tolkien był profesorem filologii klasycznej i literatury staroangielskiej, władał trzydziestoma językami, z powodzeniem tworzył też własne dialekty, które znalazły swoje miejsce na kartach kultowych powieści.
Jego dzieła to :
-Władca Pierścieni,
- Hobbit.
Nasza szkoła otrzymała do przepisania fragment z Hobbita str 42. Z racji zdalnego nauczania przepisywaniem zajęli się uczniowie klasy IV, oni w szkole pracowali stacjonarnie. W akcji udział wzięło 11 uczniów. Dzieci teksty przepisywały podczas zajęć z języka polskiego natomiast na lekcji języka angielskiego dowiedziały się kim był J. R. R. Tolkien.
J. Bałdyga
A. Jankowska
Uczniowie klasy 4, postanowili obsypać się wzajemnie miłymi słowami. Każdy na plecach miał przyczepione serduszko, na którym można było pisać miłe słowa. Serduszka wypełniały się wspieającymi, hasłami, wyznaniami przyjaźni czy miłymi rysunkami. Wszysscy wyszli z lekcji języka polskiego uśmiechnięci i radośni. Serduszka zachowaliśmy oczywiście na pamiątkę.
Powered by aSc EduPage