• Mobilne Laboratoria Przyszłości

          • 18 stycznia 2023 roku, odwiedziła nas ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, zajęcia realizowane były w dwóch grupach, w każdej grupie przeprowadzone zajęcia dotyczyły dwóch obszarów:

            Wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej

            Uczniowie w ciągu 2 godzin lekcyjnych zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczniowie przygotowali projekt własnej gry komputerowej i przedstawili go na forum grupy ćwiczeniowej. a także w ramach zajęć z drukarką 3D każda grupa wydrukowała jeden projekt (np. pionki do gry, zwierzę - gekon, itp.)

            ROBOTY PHOTON

            Uczniowie w ciągu 2 godzin lekcyjnych zapoznali się z mozliwościami robota "Photon"  uczestnicząc w zajęciach poświęconych wprowadzeniu w świat technologii i programowania. Przeprowadzone zajęcia łączyły ze sobą naukę oraz zabawę. Podczas 2 godzin lekcyjnych, uczniowie rozwijali kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. Poziomy trudności były dostosowane do grupy wiekowej. Uczniowie dowiedzieli się, jak działa robot oraz wczuli się w rolę młodych programistów. Photon jest wyposażony w świecące diody, głośnik i szereg czujników. Dzięki temu daje on możliwość zaprogramowania jazdy i reagowania na określone bodźce.

            Obie formy zajęć cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

            Dariusz Koziej

          • Szkolne kolędowanie

          • Dnia 22 grudnia odbyło się szkolne kolędowanie. Każda klasa z zaangażowaniem przygotowała po jednej kolędzie by przedstawić ją podczas występu na szkolnym kolędowaniu. Dzięki świątecznemu repertuarowi rodzice wraz z nauczycielami mogli przenieść się do Magicznej Krainy Świąt.  Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Cichą Noc. 

            Emilia Rybakowicz

          • Zmiana Diety dla Planety

          • Nasze uczennice

            • Monika Gawrych - klasa IV
            • Julia Wesołowska - klasa V
            • Wiktoria Boroń klasa - VII
            • Weronika Wesołowska - klasa VII

            biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zmiana diety dla planety” organizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności oraz Lidl Polska.
            Celem konkursu jest przygotowanie plakatu – pracy plastycznej zachęcającej do stosowania diety planetarnej, przedstawiającej jej korzyści dla zdrowia człowieka i planety lub zasad diety planetarnej. Więcej szczegółów
            o konkursie znajduje się na stronie https://niemarnuje.bankizywnosci.pl/konkurs-zmiana-diety-dla-planety/.
            Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych przez uczennice.

                                                                                                                   J. Bałdyga

          • Powtórzenie nie musi być nudne...

          •  

            Powtórzenie nie musi być nudne

            czyli komórki roślinne i zwierzęce w wykonaniu uczniów klasy V  

            Wszystkie organizmy żywe są zbudowane z komórek, jednak komórki te znacząco różnią się między sobą. Komórki zwierzęce występują zarówno u organizmów zaliczanych do królestwa zwierząt, jak i protistów (zwierzęcych). Komórki roślinne występują u roślin oraz protistów roślinopodobnych. Rośliny są organizmami autotroficznymi, które wytwarzają związki organiczne w procesie fotosyntezy. Te i inne wiadomości utrwalali uczniowie klasy V podczas lekcji powtórzeniowej z biologii. Kolejnym etapem podsumowania wiadomości z działu “Budowa i czynności życiowe organizmów” było wykonanie modelu komórki roślinnej lub zwierzęcej  według własnego pomysłu. Uczniowie zadanie wykonali na ocenę celującą. Zapraszamy do galerii.

                                                                                                                                        Jola Bałdyga

          • Wycieczka do Ostrołęki

          • W czwartek 8 grudnia 2022 roku, uczniowie klas 4, 5 i 7 pojechali na wycieczkę do Ostrołęki. Na początku uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w pizzerii Rica. Wszyscy się najedli, część nawet samodzielnie przygotowała swoją pizzę. Następnie wyruszyliśmy do kina Jantar na seans filmowy pod tytułem “Wielki, zielony krokodyl domowy”. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły wielu niezapomnianych emocji, które sprawiły, że w oczkach widzów pojawiło się wzruszenie. Były też wybuchy śmiechu, przyjaźń z krokodylem dostarczała wielu zabawnych historii. W cudownym nastroju przeszliśmy do Muzeum Kultury Kurpiowskiej, aby poznać dawne zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia na Kurpiach i wykonać ozdoby choinkowe jak dawniej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści, obejrzeli choinkę przystrojoną ozdobami robionymi ręcznie oraz dowiedzieli się, skąd dawniej w domach był opłatek. Wysłuchali też opowieści, jak dawniej obchodzono Adwent. Wystawa wigilijnego stołu sprzed wielu lat zrobiła duże wrażenie. Spacer po Ostrołęce w pięknym, zimowym słońcu pozwolił na zrobienie wielu ciekawych fotografii w towarzystwie  iluminacji świątecznych. Wzbogaceni w nową wiedzę i umiejętności, pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany.

            Tersea Piaścik

            Anna jankowska

            Agata Kamińska

    • Galeria zdjęć

        brak danych