• PIERNIKOWE SZCZĘŚCIE

          • Małymi krokami zbliża się świąteczny czas Bożego Narodzenia. To czas magiczny, pełen dobrych gestów, charakterystycznych smakołyków i aromatów.

                  Uczniowie klas I - III spotkali się na pieczeniu świątecznych pierników. W powietrzu unosił się zapach korzennych przypraw. 9 grudnia dla dzieci klas I -III był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe uczniowie  z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – wałkowali ciasto, wykrawali ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Następnego dnia dzieci przystąpiły do dekoracji. Okazało się, że wszyscy  mają ogromny talent i zmysł artystyczny. Trzeba przyznać, że pierniczki wyglądają znakomicie. Oceńcie sami, oglądając galerię zdjęć.

                 Akcja ma charakter charytatywny. Celem jest wsparcie małego Filipka,  którzy  walczy  z rdzeniowym zanikiem mięśni. Upieczone pierniczki zostaną przekazane na kiermasz zorganizowany przez Samorząd  Szkoły.

            W ludziach jest wiele dobra i empatii - pamiętaj- zawsze można pomóc, gdyż każdy nawet najmniejszy gest wykonany przez ludzi o czułych sercach, pomaga ratować życie !!!

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!         

                                                                                                

              B. Ksepka,  M. Lutrzykowska,   M. Marcińczyk

          • Koziołek Matołek

          • Dnia 5 listopada bieżącego roku klasy I-IV były w Teatrze  Lalki i Aktora w Łomży. Obejrzeliśmy teatralną  adaptację komiksu autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza „Koziołka Matołka”. Tytułowy Koziołek wyrusza w podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Odwiedza różne miejsca, przeżywa niezwykłe oraz pouczające przygody. Po drodze poznaje ciekawe historie i postacie. W czasie wędrówki wpada w tarapaty i mierzy się z własnymi słabościami i lękami. Pomimo trudności, ani na chwilę nie opuszcza go optymizm i poczucie humoru. Opowieść o słynnym Koziołku z Pacanowa bardzo spodobała się naszym uczniom zwlaszcza, że część uczniów po raz pierwszy była w teatrze. Zrealizowana na dużej scenie teatru zrobiła ogromne wrażenie na  zostanie w pamięci najmłodszych.

            Zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego spektaklu.

                                       B. Ksepka, M. Lutrzykowska, M. Marcińczyk

          • Robimy sok owocowo-warzywny w klasie 1

          • Dzieci z klasy 1  doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się przede wszystkim prawidłowo odżywiać. Każdy rozumie jak ważne jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok owocowo-warzywny. Dzieci przyniosły do szkoły m in. marchewki, jabłka. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku  – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Dzieci kroiły przyniesione owoce i warzywa a następnie wrzucały je do sokowirówki. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

                      B.Ksepka

          • PREZENT NA MIKOŁAJKI

          • Jako prezent od Rodziców na  Mikołajki, uczniowie klas I –III wyjechali do kina w Łomży na przepiękny film  „Chłopiec z chmur”.

            “Chłopiec z chmur” to inspirowana faktami opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Ta prawdziwa historia poruszyła całą Europę. Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

            Zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego filmu o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie a Rodzicom dziękujemy za prezent na Mikołajki.

            B. Ksepka, M. Lutrzykowska, M. Marcińczyk

        • Twórczo i kreatywnie
          • Twórczo i kreatywnie

          •          Uczniowie klas IV - VII  chętnie biorą udział w konkursach plastycznych. Podejmując się działań twórczych - rozwijają swoje umiejętności artystyczne, pracują nad rozwojem własnej osobowości, kształtują twórczą wyobraźnię, poznają samych siebie, uczą się samoakceptacji, wiary we własne możliwości i niezależnego myślenia. Swoją kreatywność rozwijają między innymi na zajęciach plastycznych oraz podejmując się udziału w różnego rodzaju konkursach, akcjach, innowacjach. Tym razem uczennice z klasy VI: Emilia Gawrych oraz Weronika Wesołowska zostały laureatkami kokursu zorgniowanego przez PCPR w Łomży "Stop przemocy". Poza tym uczniowie podjęli się udziału w powiatowym konkursie plastycznym "Hanka Bielicka w oczach dziecka".  Zachęcam do odwiedzenia galerii zdjęć artystycznych działań naszych zdolnych uczniów. Gratulujemy zwyciężczyniom, jestemśmy z Was dumni! :)

            Agnieszka Skorupska

          • 5.12.2021- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

          • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i miedzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. W naszej szkole już 11 lat działa Szkolne Koło Wolontariatu pod nazwą “Promyk”. Wolontariusze  angażują się we wszystkie akcje charytatywne. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

             

            Opiekunowie SKW

            A. Kamińska

            G. Prusińska

            J. Bałdyga

            A. Jankowska

          • Mikołajkowo - przedszkolankowo :)

          •              Nasi najmłodsi uczniowie z grupy przedszkolnej 4 - 5- latków oraz 5 - 6 - latków 6 grudnia obchodzili imieniny Mikołaja. Pamiętał on o wszystkich dzieciach. Obdarował każdego prezentem oraz dyplomem grzecznego dziecka. Dzieci miały możliwość poznać części stroju Świętego oraz obejrzeć film edukacyjny o tradycjach mikołajkowych. Na koniec przedszkolaki podziękowały mu wierszem oraz piosenką. Cały dzień upłynął w miłej, wesołej i twórczej atmosferze związanej z  mikołajkami.

            A. Skorupska

            G. Pusińska

          • Siepomaga:)

          • Filipek Nowacki otrzymał przerażającą diagnozę- SMA- czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to niezwykle ciężka i rzadka choroba. Jej konsekwencją jest stopniowe obumieranie neuronów w rdzeniu kręgowym, odpowiadających za skurcze i rozkurcze mięśni, spowodowane wadą genetyczną. Jedyną szansą dla chłopca jest terapia genowa, której koszt wynosi 9.000.000 zł. Czas ucieka, a choroba postępuje w bardzo szybkim tempie. W tej trudnej walce możemy pomóc i My!

          • Kalendarz adwentowy

          • Drodzy Uczniowie, wydaje nam się, że myślami jesteście już przy świętach Bożego Narodzenia. Chcemy, aby ten czas oczekiwania mijał Wam w radosnej i miłej atmosferze. Dlatego przygotowałyśmy dla Was kalendarz adwentowy, który  kryje w sobie misję na każdy dzień.
            Z pewnością odczytywane i wykonywane zadania dadzą Wam wiele radości.

                                                                                                                                                     Życzymy dobrej zabawy!

            Samorząd Uczniowski

          • “Cambridge English Pen Friends – czyli Przyjaźń przez Naukę”

          • We wrześniu 2021 roku nasza szkoła została zakwalifikowana do międzynarodowego projeku “Cambridge English Pen Priends “ czyli Przyjaźń przez Naukę. Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami z całego świata, dla których język angielski jest językiem obcym. Pozwala to uczniom doskonalić sprawności językowe, poznać nową kulturę i zwyczaje, a także zaprzyjaźnić się ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami.

            Cele Projektu:

            • poszerzenie umiejętności uczniów z zakresu pisania i czytania w języku obcym,
            • nawiązanie nowych kontaktów z uczniami z innych szkół Europy oraz innych państw,
            • zainspirowanie uczniów do szukania nowych kontaktów oraz niestandardowych sposobów uczenia się,
            • oswojenie z językiem obcym jako sposobem komunikacji nie tylko na zajęciach języka angielskiego,
            • poszerzenie zainteresowań uczniów,
            • zachęcanie do samorozwoju i usprawniania nabytych już umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wychodzenia poza szablon zajęć języka obcego.

            Do tej pory nawiązaliśmy kontakt ze szkołą w Hiszpanii. Uczniowie klas IV-VIII wysłali listy do swoich nowych przyjaciół i czekają z niecierpliwością na odpowiedzi. Projekt jest wpisany w realizację innowacji pedagogicznej “New Challenge” która trwa w naszej szkole od września 2019 roku. Uczniowie mieli możliwość kształtowania umiejętności językowe, ale również zdolności plastyczne przygotowując piękne kartki bożonarodzeniowe dla kolegów z zagranicy.

                                                                                                                                                                               J. Bałdyga

            A. Skorupska

          • Praca z lekturą nie musi być nudna…

          • Na zakończenie pracy z lekturą postanowiliśmy stworzyć mural i w ten sposób podsumować
             oraz utrwalić ,,Kamienie na szaniec." Uczniowie klasy ósmej zaangażowali się i z zainteresowaniem przygotowywali materiały. Pamięć o bohaterach Szarych Szeregów i wojennych trudach pozostanie w pamięci na zawsze...

            A. Jankowska

          • Andrzejki

          • Andrzejki to popularne święto, które obchodzimy co roku pod koniec listopada. W naszej szkole była to świetna okazja do zabawy. Mieliśmy możliwość skorzystać z loterii andrzejkowej, gdzie każdy los wygrywał. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski przygotował też miejsca, gdzie można było wywróżyć sobie przyszłość. Jedna z klas zamieniła się w multimedialny gabinet wróżb. Zabawa była wielka, a humory uczniom dopisywały.

            Samorząd Uczniowski

          • WITAMINOWA LEKCJA BIOLOGII

          •    Rola witamin w organizmie jest bardzo rozległa. Odpowiadają one zarówno za wzrok, rozwój kości, przepływ krwi, wzrost odporności, jak i za psychikę i koncentracje. 

            Każdy dziecko wie że, witaminy w diecie człowieka odgrywają bardzo ważną rolę.  Najlepszym i najbezpieczniejszym źródłem witamin i składników mineralnych jest odpowiednio zbilansowana dieta. Duża ilość owoców i warzyw zawiera potrzebne dla naszego organizmu ważne składniki witaminowe. Podczas zajęć lekcyjnych z biologii uczniowie klasy VII zdecydowali się na dostarczenie swojemu organizmowi bomby witaminowej w postaci koktajli i skoków przygotowanych według własnej receptury Dzieci  wykorzystały  warzywa i owoce z własnego ogródka te świeże i mrożone. Celem zajęć było wskazanie uczniom w jaki sposób można zbilansować swoją dietę i dostarczyć organizmowi potrzebnych do życia składników. Koktajle były przepyszne i wszystkim smakowały.

                                                                                                                                                                              J. Bałdyga

             

          • Dzień Patrona

          • Z okazji Święta Patrona Szkoły uczniowie wysłuchali opowieści o Januszu Korczaku przygotowanej w formie słuchowiska przez Muzeum Polin. Ósmoklasisci przygotowali też  przedstawienie przybliżające trudne momenty w biografii Korczaka.  Uczniowie przypomnieli sobie też swoje prawa, o które walczył nasz patron. Dzieci bardzo chętnie wysłuchały opowieści o Januszu Korczaku, obejrzały zdjęcia  wyświetlane na prezentacji. Były żywo zainteresowane postawą człowieka o wielkim sercu. Dodatkowo w tym dniu wszyscy byliśmy dla siebie mili i pomocni, był to  Dzień Życzliwości. Z tej okazji Samorząd Szkolny przygotował uśmiechnięte buźki – kotyliony, które z dumą przypinaliśmy sobie na bluzki.

            A. Jankowska

            J. Bałdyga

          • W teatrze z Małym Księciem…

          • W dniu 18 listopada 2021 roku wybraliśmy się na spektakl „ Mały Książe” do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Zarówno młodsi, jak i starsi byli zachwyceni. Tytułowy bohater poprzez swoje przygody bawił, uczył i wzruszał. Piękna muzyka pozwalała przenieść się
            w  świat bajkowy. Przesłaniem płynącym z przedstawienia pozostało stwierdzenie: „tylko sercem można dobrze widzieć, ponieważ to, co istotne, jest niewidoczne dla oczu”.
            W historii Małego Księcia z pewnością każdy znalazł coś dla siebie i zobaczył świat na nowo oczami dziecka.
            Po spektaklu udaliśmy się na warsztaty teatralne, uczniowie wcielali się w rolę osób, które tworzą przedstawienia w teatrze. Było wiele radości i śmiechu, była też nauka i  nowe wiadomości. Do szkoły wróciliśmy w rewelacyjnych nastrojach.

            A.Jankowska

            J. Bałdyga

            M. Lemańska

          • Niepodległa do Hymnu!

          • Dołączyliśmy  do akcji 11 listopada!

            Nasi uczniowie uczcili  kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!                        

            11 listopada w samo południe zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego!

            BRAWO ZA PATRIOTYCZNĄ POSTAWĘ!

            Anna Jankowska

            Jolanta Bałdyga

          • 11 listopada w Przedszkolu

          •      Nasi najmłodsi uczniowie wiedzą, że 11 listopada jest Narodowym Świętem Niepodległości. W dniu 10 listopada wszystkie przedszkolaki ubrały się odświętnie, aby z zaangażowaniem odśpiewać Hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego. Następnie wyrecytowy Katechizm polskiego dziecka "Kto Ty jesteś?". Oglądały film animowany o Józefie Piłsudskim, słuchały informacji o Dniu Niepodległosci, robiły kotyliony, flagę polski, bawiły się, aby lepiej poznać i zapamiętać polskie symbole narodowe.

            A. Skorupska

            G. Prusińska

          • “Ku Niepodległej” – warsztaty patriotyczne

          • Ojczyzna to kraj dziecństwa,

            Miejsce urodzenia,

            To jest ta mała najbliższa Ojczyzna…..

                                                                    T. Różewicz “Oblicze Ojczyzny”

             11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W tym dniu wywieszamy fagi Polski na domach, szkołach i budynkach publicznych. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. My w swojej szkole świętowaliśmy w dniu 10 listopada w środę. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach patriotycznych “Ku Niepodległej” przygotowanych przez wychowawców klas oraz nauczycieli klas 0 -VIII.

            Celem warsztatów było:

            - kształtowanie tożsamości narodowej i postawy patriotycznej,

            - rozwijanie zainteresowań historią Polski,

             -budzenie dumy narodowej z bycia Polakiem,

            - kształtowanie umiejętności pracy w grupie

            W programie zajęć warsztatowych znalazło się:

            - wykonanie kotylionów w barwach biało-czerwonych,

            - klasowe odśpiewanie hymnu państwowego,

            - wykonanie plakatów “Ku Niepodległej”

            - obejrzenie filmu animowango “ Z pamiętnika dziadka. Historia Józefa Piłsudskiego”,

            - recytowanie wiersza “Kto Ty jesteś?”

            Zajęcia wszystkim się podobały.

             

            https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji-11-listopada/

                                                                                                             

                                                                                                                J. Bałdyga

                                                                                                                A. Prusinowska

                                                                                           

          • Święto Dyni;)

          • W dniu 08.11.2021 roku w naszej szkole odbyło się Święto Dyni. Uczniowie przygotowali dyniowe przysmaki, które można było zakupić w szkolnej cukierni. Przez ostatnie tygodnie gromadzili też zabawki, przybory szkolne i inne ciekawe przedmioty, które potem znalazły się w dyniowej loterii.  Ogłoszono też wyniki  konkursu „Dyniowe cuda”. Prace były tak pomysłowe, że trudno było wybrać te najlepsze. Komisja miała nie lada zadanie. W końcu wybrano najciekawsze prace. Zwycięcy z dumą odebrali nagrody, a wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki. Społeczność szkolna w tym dniu ubrała się na kolor pomarańczowy. „Święto Dyni” było tak miłym dniem, że mamy nadzieję, iż na zawsze wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

            Anna Jankowska

            Jolanta Bałyga

            Monika Bednarczyk

  • Galeria zdjęć

      brak danych