• ODDALIŚMY HOŁD BOHATEROM

• W niedzielę 26 czerwca miały miejsce obchody 78 rocznicy bitwy pod Piasutnem Żelaznym zorganizowane przez Gminę Kolno i Gminę Zbójna. Delegacji z naszej szkoły nie mogło zabraknąć. Dumnie nieśliśmy sztandar szkoły, oddając tym samym hołd bohaterom. 78 lat temu oddział partyzantów z AK stoczył walki z niemieckimi siłami pod Piasutnem Żelaznym. Jak podają źródła historyczne, partyzanci walczyli bohatersko.

Po złożeniu kwiatów oraz zniczy  na mogile AK na cmentarzu parafialnym w Łosewie i pod pomnikiem w Piasutnie Żelaznym  udaliśmy się na mszę świętą polową na teren dawnej leśniczówki.

Na wszystkich gości czekał poczęstunek. Wojskową grochówkę serwowały panie z Koła Gospodyń  Wiejskich.

• PROMUJEMY RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE

• Uczennica naszej szkoły -  Weronika Wesołowska zajęła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym na plakat promujący rodzicielstwo zastępcze, ogłoszonym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży.

Gratulujemy  !!!

• Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Lekturownik” w roku szkolnym 2021/2022

• W roku szkolnym 2021/2022 realizowana była innowacja pedagogiczna pt. „Lekturownik” wśród uczniów klasy czwartej. Odbywała się ona w ramach realizacji lekcji języka polskiego dotyczących omawiania lektur oraz zajęć rozwijających z języka polskiego. Uczniowie pracowali w  oddzielnych zeszytach, które przynosili podczas zajęć z omawianych lektur. Głównym celem innowacji była przede wszystkim kształtowanie u uczniów postawy kreatywnej oraz przygotowanie uczniów do obioru literatury pięknej. Uczniowie rysowali bohaterów, wybierali I zapisywali ulubione cytaty, tworzyli komiksy, ilustracje. Z rozmów z uczniami wynika, że praca z “Lekturownikiem” bardzo im się podoba i chcieliby ją kontynuować w kolejnym roku.

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• W dniu 24.06.2022 roku nadszedł długo wyczekiwany dzień – zakończenie roku szkolnego 2021/2022. To nie był łatwy rok, po trudach pandemii ciężko było wrócić do normalności. Nam się to udało.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły wręczył nagrody i dyplomy uczniom wyróżnionym, gratulował osiągniętych wyników w nauce oraz zdobytych doświadczeń. Na koniec dyrektor życzył wszystkim udanych, pełnych radości, zasłużonych wakacji. Po części oficjalnej uczniowie kl. VI - VIII przedstawili część artystyczną. Starsi żegnali się ze szkołą, dziękowali nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły i młodszym kolegom i koleżankom za wspólnie spędzony czas. Młodsi starali się z godnością przygotować na rozstanie, śpiewali piosenki i recytowali refleksyjne mowy. Wielu z nas łezka się w oku zakręciła. Odpoczywajmy, a po wakacjach wracamy wypoczęci i pełni energii do pracy.

Anna Jankowska

• Do widzenia Wam Starszacy...

• 23 czerwca o godzinie 10.00 w naszym przedszkolu odbyło się zakończenie roku 2021/2022. Przedszkolaki przybyły na uroczystość wraz z rodzicami, którzy z zaciekawieniem oglądali montaż słowno- muzyczny, przygotowany przez grupę Wesołych Skrzatów oraz Jeżyków pod czujnym okiem pani Gabrieli Prusińskiej i pani Agnieszki Skorupskiej. Mali aktorzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki o tematyce wakacyjnej oraz tańczyli układ w rytm sokcznej melodii. Tego dnia po raz ostatni dzieci wystąpiły w takim składzie. Przygoda z przedszkolem zakończyła się dla wychowanków idących do klasy I. Młodsza grupa pożegnała starszaków wzruszającymi słowami oraz upominkami, przypominając aby nie zapominali o nich. Zwieńczeniem akademii było wręczenie przez pana dyrektora dyplomów ukończenia przedszkola oraz pamiątkowych statułetek, po czym wszyscy rozeszli się do swoich sal, gdzie zostały wręczone pozostałe dyplomy. Wychowawczynie podsumowały również cały miniony rok, który bez wątpienia był czasem wielu zmagań, trudów ale również pięknych i ciekawych przeżyć.

Wszystkim przedszkolakom i rodzicom, życzymy spokojnych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!:)

Prusińska G.

Skorupska A.

• Piknik u seniorów.

• W dniu 15.06.2022 roku wybraliśmy się z wizytą do Rodzinnego Domu Opieki w Popiołkach. Uczniowie klasy VI, VII I VIII przygotowali wiele ciekawych zabaw ruchowych, aby na świeżym powietrzu integrować się z mieszkańcami domu. Wspólne ognisko, smażenie kiełbasek, rozmowy i radość.  W miłej, przyjaznej atmosferze był czas na wszystko.  Wdzięczność i radość widoczna była w oczach seniorów,  tego wyjątkowego miejsca nie da się zapomnieć. Dziękujemy właścicielce domu – p. Asi oraz całemu personelowi za zaproszenie oraz gościnność. Już nie możemy doczekać się następnej wizyty.